Перше засідання Дискусійного клубу "Точка дотику"

23.03.2015
20 березня 2015 року відбулося відкриття і перше засідання Дискусійного клубу «ТОЧКА ДОТИКУ: громадське здоров’я, біомедицина, право». Організаторами є кафедра адміністративного права та Навчально-науковий центр медичного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Для невимушеної фахової дискусії у стінах університету зібралися понад 50 правників, організаторів охорони здоров’я, лікарів-практиків, науковців та громадських активістів.

Темою першого засідання стали правові аспекти створення і функціонування системи громадського здоров’я в Україні. Модераторами дискусії виступили професор кафедри адміністративного права КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бевзенко, директор Навчально-наукового центру медичного права доц. Радмила Гревцова, начальник науково-координаційного управління НАМН України проф. Олеся Гульчій та директор Департаменту громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Алла Григоренко.

Зі стартом цієї важливої ініціативи учасників привітали заступник декана юридичного факультету з наукової роботи проф. Павло Берзін та перший заступник Голови Спілки юристів України Володимир Яценко. Як відзначив у своєму виступі член Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я України к.м.н. Андрій Гук, «іншого такого майданчику, де можна обговорити багато правових питань у сфері громадського здоров’я та біомедицини, немає».

Обговорення розпочалося з виступу експерта у сфері громадського здоров’я Віктора Ляшка. Активну участь у дискусії взяли професор Національної академії прокуратури України Яна Триньова, адвокат Максим Баришніков, головний лікар ТМО «Дерматовенерологія» у м. Києві к.м.н. Володимир Симоненко та інші.

Учасники домовилися продовжити обговорення правових проблем побудови системи громадського здоров’я на наступному засіданні Дискусійного клубу, зосередившись на таких аспектах, як складові, функції та інституції системи громадського здоров’я. Це має стати підґрунтям для вироблення оптимальних законодавчих рішень.

Р. Ю. Гревцова,
директор Навчально-наукового центру медичного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка