Міжнародна конференція на економічному факультеті

15.10.2014
(GCERECEEC’2014)http://gcereceec.org.ua/

9-11 жовтня 2014 на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка була проведена ІІ-га Міжнародна конференція «ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ДЛЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА І РЕСУРСНОЇ ЕКОНОМІКИ В КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ: БЕЗПЕКА ТА СТАЛИЙ РОЗВИТОК».

Ініціатором конференції виступила кафедра економічної кібернетики економічного факультету, яка згуртувала до співорганізації відомі європейські ВУЗи, міжнародні організації, видавництва, зокрема Вільнюський університет (Литва), Вроцлавський економічний університет (Польща), Середньосхідний технічний університет, м. Анкара (Туреччина), Університет імени Лучіана Блага, м. Сібіу (Румунія), Американський фонд цивільних досліджень та розвитку, відомі рейтингові українські та європейські журнали та їх видавництва (Економіст, Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка., Procedia Economics and Finance, Revista Economică, International Journal of Strategic Business Alliances,Applied Ecology and Environmental Sciences, ECONOMICS & SOCIOLOGY, JOURNAL OF INTERNATIONAL STUDIES, BUSINESS AND ECONOMIC HORIZONS, PERSPECTIVES OF INNOVATIONS, ECONOMICS AND BUSINESS, International Journal of Environment).

Інформаційними партнерами заходу виступили інформаційний ресурс Вища освіта (vnz.org.ua), журнал «Економіст», міжнародний ресурс Європейських студій та декілька відомих міжнародних інформаційних профільних інтернет-ресурсів, які широко анонсували для української та міжнародної наукової спільноти цю подію протягом майже року.
Конференція 2014 року є логічним традиційним продовженням конференції “The Global Challenges for Economic Theory and Practice in Central and Eastern European Countries”, яка проводилася в Києві 11-12 жовтня 2012 р.

Офіційними мовами конференції були англійська, українська, російська, що дозволило значно розширити географію учасників конференції, зокрема статистика конференції така:
Країна /
Country Кількість учасників /
Number of participants
Азербайджан 1
Боснія та Герцеговина 4
Іран 1
Литва 9
Македонія 1
Німеччина 1
Росія 3
Румунія 6
Сербія 1
Туреччина 5
Україна 87
Швеція 1
Загалом / Total 120

До участі в конференції долучилися і науковці, і викладачі, і практики: освіту представляли 106 учасників, громадські організації - 2, науково-дослідні установи – 7, бізнес – 3, міністерства – 1, міжнародні організації – 1.
Регламент конференції включав пленарне засідання, дві зустрічі за круглим столом та он-лайн сесію, на яких були розглянуті питання еколого-економічного стійкого розвитку країн Центральної та Східної Європи, вироблені резолюції з таких напрямів:
• Економічна оцінка навколишнього середовища: раніше відомі та нововиявлені загрози, експериментальна економіка
• Сталий розвиток: сільське господарство, енергетика, економіка, освіта, посилення громадської обізнаності
• Агро-екологічна політика: сільськогосподарська політика, стратегія фермерства, конфлікти землекористування
• Міжнародна торгівля та навколишнє середовище: прямі іноземні інвестиції, конкурентоспроможність
• Фінансові, економічні та екологічні кризи
• Управління ресурсами: водна та продовольча безпеки, стратегічні бізнес-альянси
• Вимоги до навколишнього середовища та енергетики: економічний розвиток
• Енергетика: біопаливо, нафтова рента, перехід на енергозберігаючі технології та підтримання відповідної енергоструктури, нові та відновлювані джерела енергії
• Біорізноманіття: шляхи збереження, економічна цінність, оплата екосистемних послуг
• Перспективи екологічної складової стратегічної безпеки: співробітництво та конкуренція
• Стратегічні союзи у різних секторах и галузях
Особливу увагу та інтерес викликали доповіді запрошених спікерів:
Євгенії Северяніної (CRDF Global – Україна, м. Київ), проф. Алпаса Хамі (Середньосхідний технічний університет, м. Анкара, Туреччина) та
доц. СтраутіуЄвгенія(Університет імені Лучіана Блага в м. Сібіу, Румунія).

В рамках роботи конференції відбулася зустріч проректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка проф. Беха П.О. та проректора Середньосхідного технічного університету, м. Анкара, Туреччина, проф. Алпаса Х., який вже вдруге відвідує економічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В рамках зустрічі були визначені майбутні шляхи співпраці двох ВНЗ, що за відповідними рейтингами є лідерами освіти в своїх країнах, зроблені попередні домовленості про робочі візити української сторони до турецького університету.