Спікер парламенту Фінляндії зустрівся зі студентами та викладачами Київського університету

30.09.2005
29 вересня цього року до Київського університету з офіційним візитом завітала фінська делегація на чолі зі Спікером парламенту Фінляндії паном Пааво Ліппонен та Надзвичайним та Повноважним Послом Фінляндії в Україні пані Лаура Рейніля.

В актовій залі головного корпусу пан спікер прочитав студентам та викладачам університету лекцію “Парламентаризм та функціонування демократії”, в якій йшлося про історичні зв’язки між Україною та Фінляндією.
Крім того, пан Ліппонен поділився цікавими фактами з парламентського життя Фінляндії. Так, Фінляндія була однією з перших країн в Європі, де у 1906 році у парламент було обрано 19 жінок. Спікер повідомив, що демократична реформа була проведена у їхній державі у 1918 році через парламент. І в післявоєнні часи країна вижила саме завдяки демократичному принципу: “Democracy saved us”, який діє і сьогодні. Пан Пааво Ліппонен переконаний, що принцип демократії може вплинути на долю країни і запропонував ввести його в Україні.

Після промови пан спікер відповів на запитання студентів та відвідав Лінгвістичний музей Київського університету.