Послу Японії Тоічі Саката вручено Відзнаку КНУ

08.10.2014
6 жовтня на засіданні Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка відбулося чествування Посла Японії в Україні пана Тоічі Саката з нагоди завершення його дипломатичної каденції в нашій країні. Протягом свого перебування на посаді Посла Тоічі Саката налагодив активну співпрацю Посольства Японії з університетом та особисті контакти з його керівництвом. Особливої уваги він надавав спілкуванню з студентами обох країн. Постійна участь Посла у заходах Інституту філології, безпосередні контакти з тими , хто вивчає і викладає японську мову та співвітчизниками, які опановують українськузробили його візити бажаними і завжди цікавими. Інституту від його імені неодноразово дарувалась японська література, організовувалися зустрічі з письменниками, громадськими діячами, лекції відомих науковців Японії. Тоічі Саката особисто вручав дипломи випускникам спеціальності японська мова і література і став справжнім другом університету. «Проте, - зауважив на засіданні Вченої ради ректор Леонід Губерський, - час лине швидко, особливо для тих, хто багато працює». Тож настав час дипломату повертатися на батьківщину, але дружба і співпраця з університетом залишається. Дякуючи за значний внесок у розвиток цієї співпраці і належно її оцінюючи, рішенням Вченої ради Тоічі Саката нагороджено Відзнакою Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вручаючи її, ректор тепло поздоровив Посла і побажав йому нових успіхів у його дипломатичній і громадській діяльності, а також у особистому житті. Приймаючи Відзнаку, Тоічі Саката звернувся до присутніх українською мовою і подякував за можливість реалізації своїх просвітницьких і гуманітарних зусиль. Він також пообіцяв, що попросить свого наступника не зменшувати інтенсивність цієї роботи і розвивати напрацьоване. Насамкінець Тоічі Саката висловив сподівання, що Україна обов’язково подолає всі труднощі та переможе у боротьбі за свою незалежність. І виголосив: «Слава Україні!»/ Відповіддю «Героям слава!» і оплесками проводжали присутні Посла Японії - справжнього друга університету і України.