На радіофізичному відбувся семінар із питань технічного захисту інформації

17.02.2014
4 лютого 2014 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на базі радіофізичного факультету відбувся науково-практичний семінар за темою: “Науково-технічні та практичні аспекти розроблення, виробництва та державної експертизи засобів технічного захисту інформації, що призначені для використання на об’єктах інформаційної діяльності та контролю ефективності впроваджених заходів”.

У роботі семінару взяли участь:

- представники структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв’язку, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства з надзвичайних ситуацій та інших органів державної влади;

- викладачі, науковці та студенти вищих навчальних закладів: радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедри засобів захисту інформації Національного авіаційного університету, наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій, Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», центру післядипломної освіти ВАТ «Укртелеком»;

- фахівці організацій та установ: ТОВ «НікС», НДЦ «ТЕЗІС», НТУУ «КПІ», представництва Роде унд Шварц в Украине, «ТОВ «D.A.S.», ПАТ «МАРС», НВП «Плазмотехніка», ПП «Ріас», ТОВ «Трител», ТОВ «ЕПОС», ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, комплексного НДВ захисту інформації «БАР’ЄР», ПАТ НДІ ЕМП, ТОВ «Unicom systems», ТОВ «ВОСТОК-СЕРВИС», ТОВ «CUBIC CENTER», ТОВ «Triniti-5B» та інші.

У ході семінару було розглянуто актуальні науково-технічні питання розроблення, виробництва та державної експертизи засобів технічного захисту інформації (для об’єктів інформаційної діяльності) від витоку інформації по акустичним та віброакустичним каналам, по каналам побічних електромагнітних випромінювань та наведень, через закладні пристрої та несанкціоноване використання засобів мобільного зв’язку.

Крім того, учасники семінару ознайомились із сучасними зразками засобів технічного захисту інформації, вимірювальними комплексами та приладами вітчизняного та іноземного виробництва, виставка яких була розгорнута в фойє факультету.

Радіофізичний факультет