“Зоряна соната” у КНУ: іменем Українського гуманітарного ліцею названо астероїд

06.12.2013
6 грудня Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка відзначив в Університеті зоряне свято. Небесному тілу 318794 було присвоєно назву «УГЛІЯ» на честь усіх колишніх, теперішніх і майбутніх ліцеїстів УГЛ КНУ. З нагоди свята академік Ярослав Степанович Яцків, директор Головної астрономічної обсерваторії України презентував ліцею видання «Імена України в Космосі». Директор Андрушівської обсерваторії Юрій Миколайович Іващенко, якому належить честь відкриття цього небесного тіла, розповів, як подавав заявку на присвоєння астероїду назви «УГЛІЯ» і з якою радістю отримав згоду. Він побажав, щоб «УГЛІЯ» стала символом і оберегом для поколінь випускників і викладачів ліцею. Ганні Стефанівні Сазоненко, директорові УГЛ, Юрій Миколайович вручив свідоцтво про те, що малому небесному тілу сонячної системи присвоєно назву «УГЛІЯ».

Доторкнутися до неба гостям свята допомогли музичні твори Моцарта, Чайковського, Дебюссі й Лисенка, а також зворушливі вірші Лесі Українки, Тараса Шевченка, Ліни Костенко та Бориса Олійника. Їх виконали професійні артисти, лауреати міжнародних конкурсів, а також випускники, учні та вчителі ліцею. Почесні гості дійства Володимир Анатолійович Бугров, Петро Петрович Кононенко, Василь Васильович Костицький та Анатолій Юрійович Мокренко побажали учням і вчителям наснаги, плідної праці та зоряних успіхів.