Андрій Ріхтер прочитав лекцію про свободу медіа

03.12.2013
2 грудня у Червоному корпусі Університету відбулася відкрита лекція експерта зі свободи інформації та медіаправа, директора Бюро представництва з питань свободи ЗМІ ОБСЄ (Відень) професора Андрія Ріхтера. Темою лекції були правові умови свободи медіа серед цілей соціального прогресу: європейський досвід і можливі сценарії майбутнього. Організаторами лекції виступили Студреспубліка спільно з КНУ імені Тараса Шевченка.

Пан Ріхтер порівняв 15 пострадянських країн за рядом показників, що стосуються свободи ЗМІ та друку. Серед цих показників — законодавче регулювання цензури, діяльності ЗМІ (зокрема преси й телерадіомовлення, громадського мовлення), доступу громадян і журналістів до інформації, а також наявність державних гарантій незалежності ліцензуючого органу. Андрій Ріхтер озвучив умови стабільності роботи ЗМІ та існування незалежної політичної журналістики.