Міжнародний семінар «Німецька правнича мова та юридичний переклад»

24.10.2013
23 жовтня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка пройшов міжнародний семінар, присвячений правничій німецькій мові. Відкрили семінар проректор із науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) професор Петро Олексійович Бех і посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні доктор Крістоф Вайль. Пан Вайль привітав учасників форуму, висловив надію, що Україна незабаром приєднається до ЄС і порадив правникам відпочивати від складної юридичної німецької, читаючи німецьких класиків Манна і Гете мовою оригіналу. До учасників семінару звернувся німецькою мовою заступник декана юридичного факультету з міжнародних зв’язків професор Анатолій Мірошніченко. Модератор заходу доцент кафедри іноземних мов юридичного факультету Олена Шаблій ознайомила присутніх із тонкощами юридичного перекладу в сучасній правничій освіті та практиці.

У ході семінару українські, німецькі та австрійські фахівці аналізували проблеми галузевих юридичних перекладів, презентували переклад монографії австрійського правника-позитивіста Г. Кельзена «Про сутність і цінність демократії» та обговорили перспективи міжнародної співпраці щодо викладання правничої німецької та академічних обмінів.