На факультеті кібернетики відкрито "Погляд на Гранітно-степове Побужжя"

17.10.2013
16 вересня на факультеті кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка відкрилася фотовиставка "Погляд на Гранітно-степове Побужжя", присвячена мальовничому та славному куточку нашої Батьківщини. На цій території не тільки живуть сотні видів рідкісних тварин та рослин, не лише розташовані останні справжні козацькі пороги у каньйоні Південного Бугу, а й збереглись унікальні історичні пам'ятки України. Тут височіють козацькі могили, тут стояла Буго-Ґардова паланка — останній осідок Війська Запорозького. Куратор виставки й автор світлин Ігор Сіренко розповів, що нині територія Гранітно-степового Побужжя знаходиться під загрозою екологічної катастрофи через побудову на ній Ташлицької ГАЕС, а отже потребує рішучих дій та заступництва з боку громадськості. Перед студентами та викладачами, які зібралися на відкриття, виступив соліст гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк. Він заспівав козацьких пісень та закликав університетську громаду до захисту історичних та природних скарбів України. Колишній міністр екології та природних ресурсів Іван Заєць докладно розповів гостям про катастрофічні наслідки для природи необдуманих і споживацьких адміністративних рішень. Виступив декан факультету кібернетики А. В. Анісімов.

Виставка організована спільно з Національним екологічним центром України. Представлені роботи Владислава Артамонова, Дмитра Бартоша, Олександра Вобленка, Сергія Гладкевича, Олега Деркача, Юрія Жепала, Івана Зайця, Андрія Кравчика, Олексія Курявченка, Ігоря Сіренка, Сергія Таращука, Олексія Фесенка, Віталія Хала.

Запрошуємо Вас переглянути фотографії мешканців цієї території, чимало з яких занесені до Червоної книги; річкових порогів; вже нині затопленого Ґардового острову та багатьох інших цікавинок Гранітно-степового Побужжя. Відкрита виставка до 16 листопада 2013 року у приміщенні читального залу факультету кібернетики (кім. 25) з 9.30 до 14.30 у будні дні. Вхід вільний.
Фото: Марина Герліга, прес-центр КНУ