Міжнародний семінар "Піднесення нової периферії у світі"

23.09.2013
20 вересня на факультеті соціології КНУ імені Тараса Шевченка відбувся міжнародний семінар "Піднесення нової периферії у світі" ("The Rise of New Periphery in the World"). Семінар був організований спільно факультетом соціології Університету та робочою групою Європейської асоціації Інститутів дослідження розвитку (EADI) "Трансформації у світовій системі – порівняльні дослідження розвитку". Із доповідями виступили науковці з України, Росії, Польщі, Іспанії, Непалу. Предметом обговорення стали надзвичайно гострі питання появи у світі та зокрема у Східній Європі нових форм поділу на центр і периферію. Перенесення у другій половині ХХ століття ряду секторів промисловості з розвинених країн Заходу до значно менш економічно розвинених країн Азії спричинило появу нового "азійського" середнього класу, у той час як у країнах Заходу постала нова периферія. Пост-радянські країни проходять випробування ринковою економікою, Близький Схід переживає революції та радикальні суспільні трансформації. Підсумки обговорення цих та інших актуальних проблем сьогодення будуть опубліковані у наукових виданнях EADI та Київського університету.