31.05.2013

28 - 31 травня 2013 року на факультеті кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася XVI Міжнародна наукова конференція «Моделювання та дослідження стійкості динамічних систем» (DSMSI-2013). Міжнародний науковий комітет конференції складався з провідних науковців університетів Німеччини, США, Чехії, Польщі, Канади, Азербайджану, Угорщини, Ізраїлю, Словаччини, Болгарії, Білорусі, Росії, України. Від України до нього увійшли представники КНУ імені Тараса Шевченка, Інституту механіки НАН України, Інституту математики НАН України, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
Робота конференції проводилася в таких секціях: 1) Математичні методи дослідження систем; 2) Математичне моделювання систем; 3) Моделювання та дослідження механічних систем; 4) Математичні методи керування та оптимізації; 5) Програмування та логіко-математичні методи моделювання.
На відкритті конференції під час пленарного засідання учасників заходу привітали голова організаційного комітету д.ф.-.м.н., проф. Д. Хусаінов (КНУ імені Т.Г.Шевченка), д.ф.-м.н. Є.Макаров (Інститут математики, НАНБ), Йоічі Єнатсу (Університет Токіо), М. Покойови (Університет м.Констанц) та ін. В продовж трьох днів роботи конференції було заслухано 204 доповіді з презентаціями наукових досягнень вітчизняної та закордонної науки в галузі математичного моделювання. Успішна реалізація конференції підтримана Управлінням міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій Університету.
До початку роботи конференції було опубліковано збірник, до якого увійшли тези 405 доповідей 640 учасників з України (Київ, Львів, Одеса, Харків, Донецьк, Запоріжжя, Сімферополь, Рівне, Чернівці, Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Івано-Франківськ, Миколаїв, Слов’янськ, Тернопіль, Ужгород та ін.), Росії (Москва, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Казань, Ульяновськ, Новосибірськ, Іркутськ, Перм, Самара, Нижній Новгород, Уфа, Челябінськ, Муром, Орел, Златоуст, Іжевськ), Білорусі (Мінськ), Казахстану (Алмати), Австрії (Відень), Азербайджану (Баку), Болгарії (Благоєвград), Чехії (Брно), Франції (Ліль), Німеччини (Кассель, Констанц, Кьольн), Японії (Токіо), Нідерланди (Дельфт), Польщі (Ополе), Португалії (Коімбра), Словаччини (Жіліна), Туреччини (Анкара), США (Аубурн, Бомонт, Хьюстон), Узбекистану (Нукус, Ташкент), Ямайки (Кінгстон).
Наступну конференцію планується провести в травні 2015 року.