Майстри Петриківки на економічному давно вже свої

15.04.2013
12 квітня 2013 року на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки майстрів Петриківського розпису “Перлина України”, присвяченої святкуванню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. З 27 по 30 березня 2013 року дана виставка з великим успіхом була представлена на Днях культури України в Туркменистані ( м.Ашхабад). У рамках проведених культурних заходів жителі Ашхабаду змогли ознайомитися з культурою і мистецтвом українського народу. На виставці представлено близько 80 робіт розпису на папері і полотні, розписаних рушників і хусток, розпису по дереву Майстрів петриківського розпису – заслуженого художника України Людмили Горбулі, заслуженого художника України Тетяни Гарькавої, лауреата премії ім. Нечуя-Левицького Галини Назаренко, Надії Пікуш, Валентини Хоменко, Ірини Кібець, Валенини Карпець, Марії Яненко, Яни Захарченко, Вікторії Тимошенко, Олени Ярмолюк та молодого покоління учнів Петриківського училища-79 та театрально- художнього коледжу м. Дніпропетровськ. На церемонії відкриття були присутні Заслужений художник України Тетяна Гарькава, лауреат премії імені Нечуя-Левицького Галина Назаренко, майстри Петриківського розпису Валентина Хоменко, Олена Ярмолюк, Вікторія Тимошенко. З вітальним словом до присутніх студентів, викладачів та гостей виставки звернувся проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Бугров Володимир Анатолійович, який у своєму виступі зазначив, що університет надає не лише найкращу в Україні освіту, а й опікується культурним розвитком студентів. В ході відкриття виставки своїм сприйняттям феномену Петриківського розпису поділилися почесні гості: Президент Інституту конкурентного суспільства, професор кафедри економіки підприємства Київського національного університету імені Тараса Шевченка Єхануров Юрій Іванович Директор центр фольклору та етнографії інституту філології нашого університету, заслужений працівник культури України, відомий етнограф Олекса Доля депутат Дніпропетровської обласної ради Ярмолюк Іван Савович Після урочистої частини відкриття виставки майстри Петриківського розпису провели майстер-клас та поділилися з охочими секретами Петриківського розпису.