Лекція Віктора Топорова в КНУ

08.04.2013
8 квітня 2013 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відомий російський письменник, перекладач Віктор Топоров прочитав лекцію "Переклад тотальний, професійний та експериментальний".
Лекція відбулася у рамках міжнародного арт-проекту "АУТ": "Сновидіння наяву", що розпочав роботу 5 квітня цього року в Національному музеї Тараса Шевченка і триватиме до 18 травня.
Віктор Топоров – куратор міжнародного мультидисциплінарного мистецького проекту "АУТ 3: Сновидіння наяву". Народився 1946 року в Ленінграді. Письменник, критик, перекладач. Член Спілки письменників СРСР (тепер СП СПб). В перекладах Віктора Топорова російською виходили Дж. Донн, Дж. Байрон, В. Блейк, П. Б. Шеллі, Е. По, Р. Браунінг, О. Вайлд, Р. Кіплінг, Г. Мелвілл, Т. С. Еліот, В. Г. Оден, Р. Фрост, Й. В. Ґете, К. Брентано, Ф. Ніцше, Р. М. Рільке, Ґ. Бенн, П. Целан та багато інших англо- й німецькомовних поетів, а також романи Н. Мейлера, Ф. Рота, Дж. Ле Карре та інших. Автор-укладач поетичної антології "Пізні петербуржці" (1995). Головний редактор видавництва "Лимбус Пресс" (2000-2005). Лауреат премії "Человек книги" в номінації "Головний редактор" (2002). Академік Академії російської словесності. Лауреат премії ім. Георга Тракля (Австрія). Автор книг "Подвійне дно", "Похорон Гулівера в країні ліліпутів", "Жорстка ротація" та інших. Як літературний критик і політичний публіцист друкувався у виданнях "Независимая газета", "Смена", "Литератор", "Петербургский литератор", "Слово и дело". Нині В. Торопов − оглядач газети "Известия". Він засновник і відповідальний секретар літературної премії "Национальный бестселлер". Засновник "Григорьевской поэтической премии".

фото Юрія Тивончука/ПРЕС-СЛУЖБА КНУ