В рамках «Шевченківської весни» молоді географи дискутують

21.03.2013
19-21 березня 2013 р. на географічному факультеті пройшла наукова конференція «Шевченківська весна – 2013: Географія». З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан географічного факультету Я.Б.Олійник. В шести секціях конференції було представлено 94 доповіді з 14 вузів та наукових установ України ( Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Одеська національна академія зв’язку ім. А.А.Попова, Одеський державний екологічний університет, Севастопольський філіал Московського державного університету імені М.В.Ломоносова, Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.Винниченка, Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Морський гідрофізичний інститут НАН України, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Львівський національний університет імені Івана Франка. Інститут географії НАН України та Дніпропетровський національний університет імені О.Гончара) та 5 закордонних вузів (Пермський державний науково-дослідний університет, Санкт-Петербурзький державний університет, Московський державний університет імені М.В. Ломоносова, Науково-дослідний університет «БелДУ», Південний федеральний університет). В презентаційних матеріалах учасників конференції висвітлені найбільш актуальні питання географічних наук, сміливі погляди студентів і молодих науковців на нагальні географічні проблеми на теренах України та за її межами. Найкращими доповідями по секціям визнані: - Суспільна географія ( Ростислав К.В., КНУ імені Тараса Шевченка, «К вопросу об административно-территориальном устройстве Украины»); - Туризмознавство та рекреаційна географія ( Доан П.В.. КНУ імені Тараса Шевченка, «Сільський туризм: шлях до «зеленої економіки»); - Картографія та ГІС ( Григорьева О.И., НИУ «БелГУ», «Создание и использование цифровых почвенных карт с помощью ГИС-инструментов»); - Гідрометеорологія ( Пашкина М.П.. Сучилина З.А.. Лысенко Е.А., МГУ им.М.В.Ломоносова, «Зимний режим водных обьектов в районе проектирования северной приливной электростанции»); - Фізична географія ( Капочкина М.Б.. Цимбалюк Н.В.. Доля В.Д., ОНАЗ ім..А.А.Попова, «Физические основы атмосферных индексов»); - Геоекологія та раціональне використання природних ресурсів ( Шелудченко К.А., Южный федеральный университет, «Распределение и трасформация нефтяного загрязнения на побережье Бискайского залива в районе аварии танкера «Престиж»).