У КНУ святкували День Франкофонії

21.03.2013
20 березня відзначають Міжнародний День Франкофонії. Свято ознаменоване проведенням у всьому світі різноманітних культурних заходів, пов»язаних з французькою мовою. Міжнародна організація франкофонів нараховує понад 170 тисяч членів. Вона пропагує симпатію, доброзичливе ставлення до Франції і до всього французького. Традиційним це свято стало і для Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 1997 року заходи до Дня Франкофонії організовує кафедра французької філології Інституту філології КНУ. Вони розпочалися в Актовій залі Інституту філології КНУ за участю Надзивчайного і Повноважного Посла Франції в Україні Алена Ремі, радника з питань культури Посольства Франції Еріка Тосаті, аташе з питань французької мови Віржіні Вільшанж, французского письменника Андрія Макіна. До університетських франко фонів завітали ректор КНУ Леонід Губерський, проректори Володимир Бугров та Петро Бех. «Міжнародний День Франкофонії - це наше загальне свято адже і в Україні, і в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вивчається, викладається французька мова впродовж багатьох років», - розпочав свій виступ ректор КНУ Леонід Губерський. Він привітав усіх прсутніх зі святом та зазначив, що Україну і Францію повязують дружні, теплі сосунки, тому зрозуміло, що вивчення французької мови як одного з елементів французької культури для нас є дуже важливим. «Сьогодні різними формами вивчення французької мови в університеті охоплено понад 1500 осіб», - сказав ректор. Він запенив, що в КНУ завжди приділяли та приділятимуть надалі велику увагу вивченню французької мови. За його словами цьому сприяють багаторічні контакти з вищими навчальними закладами Франції. «В рамках нашого міжнародного співробітництва університети Франції посідають перше місце. Ми маємо укладені угоди в галузі освітньої і наукової діяльності з 17 провідними университетами Франції», - зазначив Леонід Васильович. Він зосередив увагу й на тому, що окрім традиційних форм співробітництва, обміну студентами, викладачами університет перейшов до нових - в першу чергу, це можливість отримання подвійних дипломів. Розповідаючи про активну співрацю Інституту філологігі, хімічного, фізичного та інших факультетов КНУ з французькими вишами, ректор підкреслив і той факт, що лише у 2012 році 141 член колективу университету, а це в основному професори і магістри, працювали в университетах Франції. Користуючись нагодою Леонід Губерський висловлив вдячність Посольству франції в Україні і особисто Послу Алену Ремі за велику роботу в сфері розширення співробітництва. «Ми сподіваємося, що і в майбутньому наша співпраця буде такою ж плідною, а сьогодні ми це підсилимо підписанням нашої спільної угоди про співрацю» , - сказав ректор. Надзивчайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ален Ремі, у свою чергу, подякував Леоніду Губерському за те, що він так широко висвітлив рівень співпраці. Вітаючи усіх присутніх, він назначив: «Мені надзивчайно приємно святкувати Франкофонію саме тут, в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Наше майбутнє ми формуємо сьогодні, а підписана угода, що передбачає створенная оновленого Французького центру, сприятиме покращенню нашої співпраці». Пан Посол підкреслив, що модернізований французький центр займатиметься проблемами, французької мови, літератури, історії, культури, і його робота буде активною. Святкували Франкофонію не лише дискутуючи про науку, освіту, нові форми співпраці тощо. Надзивчайний і Повноважний Посол Франції в Україні нагородив преміями переможців відеоконкурсу серед яких учні спеціалізованих шкіл № 20, № 49, ліцеїсти школи св. Анни. Ален Ремі побачив певну символічність у нагородженні. «Сподіваюсь, що кращі з нагороджених сьогодні учнів, стануть студентами КНУ імені Тараса Шевченко і тут поглиблюватимуть свої знання французької мови та культури», - сказав Посол. Після промов ректор КНУ Леонід Губерський та Посол Франції Ален Ремі підписали Угоду про співробітництво, в рамках якої передбачається і модернізація Французького центру ІФ, згідно сучасних вимог і потреб. Під час Дня Франкофонії в Інституті філології відбувся також виступ -дискусія французского письменника А. Макіна на тему: «Французька мова і її значення в розповсюдженні універсальних ценностей, роль письменників і культури для розвитку вільного демократичного суспільства у вирішенні актуальных проблем сьогодення…»

фото Юрія Тивончука/ПРЕС-СЛУЖБА КНУ