Круглий стіл «Громадянська освіта в Україні: досвід практиків та державна стратегія» (анонс)

01.03.2013
5 березня 2013 року, в Головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) з 11.00 до 13.00, ауд. 204 відбудеться круглий стіл «Громадянська освіта в Україні: досвід практиків та державна стратегія».

Круглий стіл ініційовано як спільний захід громадською організацією Фонд «Європа ХХІ» та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорту України у партнерстві з КНУ імені Тараса Шевченка з метою обговорення результатів дослідження стану громадянської освіти в Україні як цілісної системи: ВНЗ – школа – позашкільна освіта, формальна і неформальна освіта (в рамках проекту «Громадянська освіта в Україні: рівень ефективності взаємодії вищої, середньої школи та неформальної освіти» за сприяння Міжнародного фонду «Відродження») та експертна оцінка положень проекту Концепції громадянської освіти та виховання в Україні (за результатами громадського обговорення).

Серед питань, які виносяться на обговорення:
• проект Концепції громадянської освіти та виховання в Україні як стратегія трансформації змісту освіти;
• досвід та практика впровадження курсів з освіти для демократичного громадянства в Україні;
• теоретико-методологічне обґрунтування проблематики громадянської освіти в Україні на нинішньому етапі;
• питання підготовка викладачів та вчителів дисциплін гуманітарного та суспільного циклу в контексті впровадження громадянської освіти.

З доповіддями виступлять: Олександр Удод, директор Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, доктор історичних наук, член-кореспондент, професор; Галина Усатенко, президент Фонду «Європа ХХІ»

В обговоренні візьмуть участь:

Валерій Іванов, БФ «Академія української преси», завідувач кафедри реклами та зв'язків із громадськістю Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Світлана Конончук, викладач кафедри філософії Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова; Володимир Купрій, член Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України, виконавчий директор ТЦК; Оксана Салата, доцент кафедри всесвітньої історії та методики навчання Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук; Ірина Скіпор, заступник директора з інструктивно-методичної роботи Центру технічної творчості молоді Дарницького району м. Києва; Інна Совсун, Центр досліджень суспільства; Сергій Сошинський, секретар робочої групи з питань інформаційної політики та громадянської освіти Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України, Президент Міжнародного Благодійного Фонду «Здоров’я Українського Народу»; Лариса Пасечнікова, зав. кафедри природничо-наукових дисциплін Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Єлизавета Щепетильникова, президент Української асоціації студентського самоврядування.

Додаткова інформація: Галина Усатенко galyna.usatenko@gmail.com +38067 4466053