Міжнародний день толерантності в Інституті міжнародних відносин

19.11.2012
«Толерантність – вибір української молоді» - під таким гаслом 15 листопада в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся вже традиційний конкурс студентських проектів «Веселка країн».

Ця події має цікавий міжнародний контекст. 16 листопада 1995 року держави – члени ЮНЕСКО на 28-й сесії Генеральної конференції одностайно прийняли «Декларацію принципів толерантності». З 1996 р., за пропозицією ООН, цей день відзначається як Міжнародний день толерантності.

У активістів Молодіжної фундації ЮНЕСКО Інституту міжнародних відносин виникла ідея, як можна відзначити цей день в ІМВ. З 2008 року в Інституті успішно відбувається акція під назвою «святковий обід» — студенти різних національностей презентують кілька страв своєї країни в їдальні ІМВ, а всі охочі можуть скуштувати їх.

Цього року святкування Міжнародного дня толерантності став ще більш масштабним. 15 листопада 2012 року пройшов конкурс серед усіх спеціальностей (Міжнародні відносини, Міжнародне право, Міжнародні економічні відносини, Міжнародний бізнес, Міжнародна інформація та Країнознавство) 1 та 2 курсів, що має назву «Веселка країн». Студенти шляхом жеребкування обирали країну, яку вони мали представити на першому етапі конкурсу презентацією національної кухні, що відбувся у холі Інституту, а згодом - презентували країну та її культуру, підготувавши медійну презентацію та міні-виставу. Ця подія відбулася у великій актовій залі ІМВ.

Студенти презентували 11 країн – Азербайджан, Афганістан, Домініканська Республіка, Індія, Італія, Мальдіви, Марокко, Монако, Сінгапур, Швеція, Шрі-Ланка.
Ця акція також була благодійною, всі охочі могли зробити свій внесок, а зібрані гроші будуть передані до дитячих будинків у Міжнародний день дитини (20 листопада).

Оцінювали старання студентів члени високоповажного журі: заступник директора з навчально-виховної роботи Климук Т.М., доцент кафедри іноземних мов Григорова О.В., професор кафедри країнознавства Дорошко М.С., доцент кафедри країнознавства Кривонос Р.А., доцент кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій Даниленко С.І., представник Центру міжнародних програм CIP Travel Шевченко О.В. та представники студентського самоврядування.
Команді-переможцю та всім учасникам вручалися призи!

Результи:
1 місце - 2 МЕВ, Індія
2 місце - 1 КР, Марокко
3 місце - 2 МІ, Шрі-Ланка
Приз глядацьких симпатій - 2 МБ, Азербайджан

Загальна сума зібраних коштів: 9119 грн.

Кошти будуть передані до дитячих будинків, якими опікується Інститут.

Фото: Олег Жарій