Перша Міжнародна біомедична школа. Народження традиції.

05.10.2012

На базі Навчально-наукового центру «Інститут біології» з 24 по 29 вересня 2012 року за сприяння ректорату та директора ННЦ «Інститут біології», проф. Остапченко Л.І., а також Фізіологічного товариства Великої Британії та Українського біофізичного товариства, вперше проходила Міжнародна біомедична школа - Annual Undergraduate International School in Biomedical Sciences: 2012 Theme "Ion Channels in Health and Disease". Організаційну роботу з проведення Школи здійснювала кафедра біофізики ННЦ «Інститут біології».
Викладачі Королівського університету Белфаста (Велика Британія): Professor Graham McGeown, Professor Alexander Zholos, Professor Madeleine Ennis, Dr Lorcan McGarvey, Dr Shozeb Haider, Dr Norman Scholfield, - прочитали теоретичний курс з 10 лекцій та провели 2 практичних заняття для студентів і аспірантів. Програма Школи також включала постерну сесію, неформальні зустрічі викладачів та учасників Школи, а також візити запрошених лекторів до декількох кафедр і лабораторій ННЦ «Інститут біології», Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України та Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова НАМН України.
Серед 60-и учасників Школи були представлені шість освітніх та науково-дослідних установ м. Києва (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України, Інститут фармакології та токсикології НАМН України, Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України) та чотири університети України (Донецький національний медичний університет ім. М.Горького, Львівський національний університет імені Івана Франка, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського).
Британські гості відмітили високий рівень фундаментальних знань у студентів, їх активну участь в обговоренні лекцій, а також хороше володіння англійською мовою. Аспірантка Катерина Клименко (Інститут фармакології та токсикології НАМН України) отримала диплом та грошову премію від The Physiological Society за найкращу доповідь під час постерної сесії. Слухачі школи, активно сприймаючи матеріал, змогли відчути атмосферу викладання іноземними провідними фахівцями в кращих традиціях університетської освіти Великої Британії.
Прийнято рішення про проведення чергової Міжнародної наукової школи у вересні 2013 року.