Професор з Великої Британії в Інституті біології

17.10.2012
8 жовтня 2012 р. в Навчально-науковому центрі “Інститут біології” Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Девід Браун- (Велика Британія) прочитав лекцію.
Девід Браун працює професором фармакології у відомому навчальному і науковому закладі Великої Британії – Університетському коледжі Лондону (University College London), де він був завідувачем відділу з 1987 до 2002 р. Професор Браун є дійсним членом Королівського Товариства (Fellow of the Royal Society) з 1990 р. та Академії наук Європи (Academia Europaea) з 1996 р. У 1992 р. він отримав премію Feldberg Foundation Prize. Наукові дослідження професора Брауна та його колег стосуються механізмів регуляції іонних каналів нейропередатчиками та іншими речовинами, які впливають на активність нейронів симпатичної нервової системи. Значна частина його досліджень присвячена регуляції Kv7 калієвих каналів, які в нервових клітинах формують так звані гальмівні М-канали. Ці іонні канали специфічно пригнічуються при активації мускаринових (звідси їх назва – М-канали) рецепторів під час дії ацетилхоліну, основного нейропередатчика парасимпатичної нервової системи. Саме цій темі – особливостям будови, функції та регуляції М-каналів – і була присвячена лекція професора Брауна для студентів ННЦ «Інститут біологі».