Нарада із розроблення стратегії розвитку НСК

15.06.2012
13 червня 2012 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася нарада з питань розроблення стратегії розвитку національної системи кваліфікацій (НСК). В роботі наради взяли участь представники Національної академії педагогічних наук, вищих навчальних закладів (Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут», Одеської національної морської академії, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля), Державного центру зайнятості, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та профільних департаментів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, які є членами робочої групи, створеної на виконання Плану заходів щодо впровадження Національної рамки кваліфікацій і Національного плану дій щодо реформування системи освіти.
Порядок денний включав розробку Концепції Національної системи кваліфікацій як цілісної, співставної з міжнародними системами, сукупності кваліфікацій, інституцій і механізмів їх правового, організаційного, фінансового регулювання у сферах освіти та соціально-трудових відносин щодо розроблення, здобуття, присудження та визнання професійних і освітніх кваліфікацій, гарантування якості, забезпечення їх відповідності запитам (потребам) держави, суспільства, громадян та ринку праці.
Учасники наради дійшли згоди щодо НСК має забезпечувати:
- розробку стандартів компетентностей професійних і освітніх кваліфікацій відповідно до запитів (потреб) держави, суспільства, громадян та ринку праці та їх співвіднесення з Національної рамкою кваліфікацій та галузевими рамками кваліфікацій;
- якість кваліфікацій;
- реалізацію принципу навчання впродовж життя,
- доступність та прозорість процедур присвоєння кваліфікацій;
- визнання кваліфікацій в системі соціально-трудових відносин
Робочою групою також обговорені питання:
- правового забезпечення створення НСК;
- співставності НСК з Європейською системою кваліфікацій і рамкою кваліфікацій Європейського простору вищої освіти;
- інституційної структури (розробники кваліфікацій, органи, що присуджують кваліфікації, органи із забезпечення якості, реєстратори кваліфікацій тощо)
- формування освітніх і професійних стандартів нового покоління та взаємозв’язків між ними;

Присутні на засіданні робочої групи із розроблення стратегії розвитку національної системи кваліфікацій:

Гармаш Анатолій Анатолійович завідувач сектору міжнародних освітніх проектів департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, заступник керівника робочої групи.

Гожик Андрій Петрович в.о. директора Науково-методичного центру організації навчального процесу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Головенкін Володимр Павлович начальник навчально-методичного відділу Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут».

Захарченко Вадим Миколайович проректор з науково-педагогічної роботи Одеської національної морської академії.

Калашнікова Світлана Андріївна заступник директора інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України.

Красильникова Ганна Володимирівна начальник навчально-методичного управління Хмельницького національного університету.

Луговий Володимир Іларіонович перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України, директор інституту вищої освіти.

Лук’яненко Ганна Іванівна завідувач лабораторією змісту професійної освіти і навчання Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України.

Морозова Тетяна Юріївна начальник управління навчально-методичної роботи Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Радкевич Валентина Олександрівна директор Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України.

Сухарніков Юрій Васильович начальник відділу стандартизації вищої освіти та інтеграції в Європейський освітній та науковий простір Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.