В Японії видана японською мовою книга професора радіофізичного факультету Висоцького В.І.

26.02.2012
"Ядерний синтез та трансмутації ізотопів в біологічних системах" ("Sakumei-sha" Publishier, 2012, Japan). Співавтором книги є директор "Центру інвестицій та інновацій Московського державного університету імені М.В.Ломоносова" Корнілова А.А.
Ця книжка містить результати багаторічних теоретичних і експериментальних досліджень процесів перетворень стабільних ядерних ізотопів, які можуть відбуватися (зазвичай в невеликих масштабах) в мікробіологічних культурах та інших біологічних об'єктах. В монографії також представлені результати успішних експериментів по ефективному перетворенню небезпечних реакторних ізотопів (зокрема дезактивації радіоактивного цезію137 за рахунок перетворення його в стабільні ізотопи барію) в спеціальних мікробіологічних асоціаціях, що значно підвищує ефективність подібних процесів. Теорія таких процесів узгоджується як з базовими положеннями сучасної ядерної фізики, так і з законами біології. Видання такої книги в Японії пов'язане з проблемами дезактивації навколишнього середовища, що виникли після аварії на атомній станції Фокусіма в 2011 році.