Науково-практична конференція „Основні засади розвитку вищої освіти України в контексті Болонського процесу”

08.10.2004
Шановні колеги!

Вітчизняна система освіти має славетну історію і справедливо пишається своїми вихованцями. Імена академіка І. Вернадського, Глушкова, Всехсвятського і багатьох інших відомі далеко за межами нашої держави. В сучасному світі бурхливо розвиваються глобалізаційні процеси, які не обминули і сферу освіти. Освітнє співтовариство Європи останнім часом живе під знаком Болонського процесу, сутність якого полягає у створенні інтегрованої системи вищої освіти, заснованої на загальних фундаментальних принципах та новітніх технологіях організації освітньої діяльності, які враховують кращі здобутки освітянської діяльності в країнах Європи. Приєднання України до Болонського процесу вимагає критичного переосмислення свого досвіду, збереження кращих національних здобутків і традицій і водночас адаптації їх до визнаних в Європі норм та стандартів освіти, без чого неможливе повноцінне входження України в світовий глобалізований світ.

З метою збереження позитивного досвіду вищої освіти в Україні та збагачення його новітніми освітніми здобутками, розробки єдиних критеріїв і стандартів у цій сфері в масштабах всього континенту проводиться науково-практична конференція.

На конференції передбачається обговорення низки актуальних проблем реформування вищої освіти в процесі реалізації рекомендацій Болонської декларації:

1. “Євроінтеграція у вищій освіті: практичний досвід та уроки для України”

2. “Стратегія та тактика реалізації положень Болонської декларації в Україні “

Конференція відбудеться: 20 жовтня 2004 року о 14.00
в актовій залі економічного факультету

Контактна особа: заступник декана економічного факультету з навчальної роботи,
доц. Пікус Р.В.
конт. тел. 259-70-06

Науково-методична комісія економічного факультету пропонує до обговорення наступні питання:

1. Передісторія та принципи реформування вищої освіти в контексті положень Болонської декларації.

2. Вдосконалення системи післядипломного навчання.

3. Зміст програм навчальних дисциплін: діалектика загального, особливого та одиничного.

4. Побудова сучасної моделі підвищення кваліфікації.

5. Система вищої освіти Росії: досвід та уроки для України щодо входження в європейський освітній простір.

6. Незалежні центри оцінки якості навчання: світовий досвід та проблеми їх створення в Україні.

7 Національні та європейські стандарти освіти.

8. Європейський ринок праці та оцінка конкурентоспроможності українських фахівців.

9. Удосконалення системи управління якістю навчання.

10. Самостійна робота студентів, її вдосконалення на основі підвищення відповідальності студента.

1. Впровадження в навчальний процес новітніх освітніх технологій.

12. Якість вищої економічної освіти: питання діагностування, контролю, управління.

13. Суперечності реалізації положень Болонської конвенції та шляхи їх подолання.

14. Підвищення ролі та розширення використання можливостей інформаційних технологій в освітній діяльності.

15. Електронні підручники та їх значення в системі реформування вищої освіти.

16. Оптимізація навчального процесу за кредитно-модульною системою.

17. Основні критерії отримання освітньо-кваліфікаційних рівнів “бакалавр”, “магістр”.

18. Побудова сучасної системи співпраці вищої школи з підприємницькою практикою як шлях посилення якості практичної підготовки студентів.

19. Реформування вищої освіти України в системі класичних університетів.

Організаційний комітет науково-практичної конференції
„Основні засади розвитку вищої освіти України в контексті
Болонського процесу”

1. Базилевич В.Д. – д.е.н., професор, зав. кафедрою економічної теорії, декан економічного факультету, голова організаційного комітету