Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

24.11.2011
23 листопада 2011 року в стінах Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочався перший (університетський) етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. В Україні конкурс проводиться у дванадцяте. Організатори заходу мають на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу. Конкурс відбувається під егідою (під патронатством) Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Ліги українських меценатів.
Складається конкурс із кількох етапів: для студентів, зокрема, це – університетський, потім міський (обласний) і загальнонаціональний. Кожного року переможців нагороджують книжковою продукцією видавництва "Ярославів Вал", спонсорськими подарунками, а найрозумніші стають стипендіатами Президента України.
Цього року в конкурсі взяли участь студенти-філологи, історики, журналісти та «міжнародники». Філологи отримали складніші завдання, студенти інших профілів – полегшені. Вправи були різноплановими. Скажімо, фахові завдання включали питання з лексикології, орфографії та граматики. Традиційного написання твору цьогоріч не відбулося, проте завдання зі складання паліндромів вдало компенсувало креативну складову конкурсу.
У склад комісії увійшли співробітники кафедри сучасної української мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Очолив комісію завідувач кафедри сучасної української мови проф. Мойсієнко А.К. Роботи учасників перевірятимуть доц. Сидоренко Л.М., к.ф.н. Мацько О.М., к.ф.н. Коломийцева В.В. Після перевірки та обговорення члени комісії визначать переможців і нагородять всіх заохочувальними подарунками, найкращі представлятимуть наш університет на другому (міському) етапі. З нетерпінням будемо чекати результатів конкурсу.

Олександра Борейчук, Інституту філології