Що прочитати у « Вищій школі»

23.11.2011
Вийшло друком жовтневе (№10/2011) науково-практичне видання «Вища школа». Значна частина його публікацій присвячена науковим розробкам вчених Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На першій сторінці обкладинки – Леонід Губерський, ректор КНУ імені Тараса Шевченка, Герой України, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії наук України, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник освіти України, Надзвичайний і Повноважний Посол, який 4 жовтня 2011 року відзначив свій ювілей В номері вміщено привітання ювілярові від Президента України Віктора Януковича. В рубриці «Наші інтерв»ю» опубліковано відповіді Леоніда Губерського на запитання редакції під заголовком «Одна з головних функцій сучасної освіти—плекання людини». В ньому ректор Шевченкового університету розповідає про те, яке місце посідає сьогодні освіта у гуманітарному розвитку України та місце університету у реформуванні освітянської та наукової сфери в країні, аналізує стан університетської науки і ще багато аспектів розвитку освіти. В номері також надруковано статтю проректора з наукової роботи КНУТШ, доктора фізико-математичних наук, професора Валерія Григорука та завідувача кафедри німецької філології КНУТШ, доктора філологічних наук Ростислава Пилипенка «Державний та комерційний вплив на реформування університетів: західноєвропейський досвід», Питанню об»єднання навчальних ресурсів університетів для створення дистанційних лабораторних практикумів присвячена стаття чотирьох авторів: Юрія Жарких, професора кафедри електрофізики КНУТШ, доктора фізико-математичних наук; Сергія Лисоченка, старшого наукового співробітника, завідувача відділу Інституту високих технологій КНУТШ Богдана Сусь, наукового співробітника КНУТШ, кандидата фізико-математичних наук та Олега Третяка, директора Інституту високих технологій КНУТШ, академіка НАПН України, доктора фізико-математичних наук, професора. У своїй статті «Університет: генеза ідеї та трансформація діяльності від класичної до інноваційної моделі» в.о. завідувача кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності КНУТШ, кандидат економічних наук, доцент Оксана Жилінська розглядає основні зміни в дяльності університету, які полягають у його трансформації від явища, що мало виключно соціокультурні прояви локального характеру, до явища економічного з глобальним характером функціонування.

ФОТО: Юрія Тивончука/ПРЕС-ЦЕНТР КНУ