VI Форум творчої і наукової інтелігенції країн-учасниць СНД

21.10.2011
20 жовтня у Києві розпочав роботу VI Форум творчої і наукової інтелігенції країн-учасниць СНД. Головні його заходи відбуваються в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Вони об’єднані спільною темою – «Історико-культурна спадщина країн-учасниць СНД: загальне надбання і ресурс сталого розвитку», а девізом стало пророче Шевченкове «...і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». На Форум прибули делегації всіх країн Співдружності. Вони разом прийшли до пам»ятника Кобзареві і поклали квіти до його підніжжя. Форум урочисто відкрив прем»єр-міністр України Микола Азаров. Він зачитав присутнім Привітання від Президента України Віктора Януковича. У своєму виступі глава уряду підкреслив, що відновити економічні показники набагато простіше, ніж духовні. «Відновити моральні цінності, які ми в гонитві за матеріальними вигодами втратили, привити ці моральні цінності нашій молоді – в цьому полягає основне завдання інтелігенції», - наголосив Микола Азаров.

Розпочався Форум з двох круглих столів: «Тарас Шевченко: творчість і міжкультурний діалог» та « Михайло Ломоносов: наукова і творча спадщина». Після пленарного засідання, участь у якому взяли всі делегати Форуму, робота продовжилася в 6-ти профільних палатах: «Освіта, наука, технології, та інноваційний розвиток», «Здоровий спосіб життя, екологія і природно-заповідний фонд», «Історико-культурна спадщина і культурно-пізнавальний туризм», «Класичне і сучасне мистецтво», «Література, книговидавництво, переклад», «Інформаційні технології і комунікації». В рамках Форуму було проведено Раду по культурі і туризму країн СНД, відкрито виставку «Київ очима молодих художників країн Співдружності», а також вручення міжнародної премії «Содружество дебютов».

ФОТО: Юрія Тивончука/Прес-центр КНУ