Ми знову вклонилися пам’яті героїв

22.06.2011
Сьогодні колектив університету, як і вся країна, урочисто відзначив День скорботи і вшанував пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні, від початку якої виповнилося 70 років. Біля Головного (Червоного) корпусу зібралися керівники університету, ветерани війни і праці, представники інститутів і факультетів, студентський актив. До Пам’ятного знаку викладачам і студентам університету, загиблим у боях Великої Вітчизняної, де вишикувалася Почесна варта, всі разом принесли і поклали квіти. Ректор університету Леонід Губерський та Голова Ради ветеранів та Ради старійшин Маргарита Олександрівна Карпенко сердечно привітали свідків і учасників тих вікопомних подій, побажали їм доброго здоров’я.

У цей день у Ботанічному саду університету відбулося також відкриття паркової скульптури «Навала», автором якої є випускник хімічного факультету 1941 року, учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні Валентин Євгенович Селібер. Скульптура-символ також присвячена студентам, аспірантам та викладачам університету, які загинули в боях війни. На урочистостях виступили ректор університету Леонід Губерський, декан хімічного факультету проф. Юліан Воловенко, доцент ІМВ Павло Кірпенко, син загиблого у боях Федора Гнатовича Кірпенка, старший викладач Інституту філології Віра Залевська, донька загиблого у боях аспіранта університету Юрія Миколайовича Осипова. Студенти хімічного факультету виконали художні твори, присвячені минулим подіям. Скульптуру «Навала» увінчали квіти від вдячних нащадків.