"УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПОДАЛЬШІ ПЕРСПЕКТИВИ"

23.05.2011
20 травня 2011 року з 10:00 до 17:30 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння Міністерства закордонних справ України та Міжнародного фонду "Європейський розвиток" в рамках загальнодержавної акції „День Європи 2011” відбулася Міжнародна конференція "УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПОДАЛЬШІ ПЕРСПЕКТИВИ".

Конференція розпочалася з урочистого відкриття, яке розпочав проректор Київського національного університету П. Бех, передавши слово Міністру закордонних справ України пану К.Грищенко. На урочистому відкритти також виступили: Глава Представництва ЄС в Україні Ж.М.П.Тейшейра, Президент Міжнародного фонду «Європейський розвиток», народний депутат України В.Вечерко, Посол Угорщини в Україні (як країни, що наразі головує в ЄС) М. Байр, Заступник Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Л.Кожара, Депутат Європейського Парламенту, Віце-голова Комітету з міжнародної торгівлі Європейського Парламенту П.Залевскі. Всі почесні гості говорили про важливість співпраці України з ЄС та необхідності приєднання нашої країни до європейського об'єднання, а Глава зовнішньополітичного відомства підкреслив, що Україна цього року вже вдев’яте, починаючи з 2003 року, відзначає День Європи, що символізує вибір України на користь повернення до свого історичного коріння та спільного європейського дому.

Міжнародна конференція складалась із декількох панелей, на яких обговорювались питання щодо: інтеграції України в ЄС: через асоціацію до членства; зони вільної торгівлі між Україною та ЄС: новий рівень економічної інтеграції; безвізового режиму між Україною та ЄС: осяжна чи довгострокова перспектива та ін.

В конференції приймали участь представники від органів державної влади України, інституцій та держав-членів ЄС, науковці, політологи, оглядачі, іноземні експерти, представники міжнародних організацій (в т.ч. фондів).

Детальнішу інформацію про конференцію можна отримати з програми конференції.

The International Conference "UKRAINE ON THE WAY TOWARDS INTEGRATION TO THE EUROPEAN UNION: STATE OF PLAY AND FURTHER PERFRSPECTIVES" took place on May 20th, 2011 in the Institute of International Relations of Kyiv National Taras Shevchenko University by the agency of Ministry of Foreign Relations and International Fund "European Development" within the framework of the national campaign "Day of Europe 2011".

The Conference began with formal opening session. The Pro-Rector of Kyiv National Taras Shevcheko University Mr. P.Bekh opened the Conference and passed the word to the Minister for Foreign Affairs Mr. K. Gryshchenko. The formal session also included the speeches of Mr. J.M.P.Texeira, Head of the EU Delegation to Ukraine; Mr. V.Vecherko, MP, President of the International Fund “European Development”; Mr. M.Bayer, Ambassador of the Republic of Hungary to Ukraine (as the current EU Presidency); Mr. L.Kozhara, MP, Vice-Chairman of the Committee on Foreign Affairs of the Verkhovna Rada of Ukraine; Mr. P.Zalewski, Member of the European Parliament, Vice-Chairman of the Committee on International Trade of the European Parliament. All respected guests talked about the importance of cooperation between Ukraine and EU, necessity of ukrainian integration to European Union. Mr. Gryshchenko emphasized that the European Day is celebrated for the 9th time in Ukraine, since 2003 and this holiday symbolize the ukrainian choice of backtracking to its historical roots and common european home.

The Conference consisted of several panel discussions, which touched: Ukraine’s Integration to the EU: through association to membership, free Trade Area between Ukraine and the EU: a new level of economic integration, visa-free regime between Ukraine and the EU: near or long-term perspective

Among the Participants of the Conference were representatives (incl. high-level) of state government bodies of ukraine, EU institutions and member-states, scientists, politologists, observers, foreign experts, representatives of international organisations (incl. funds).

To learn more about the Conference, please refer to its full Programme.

З повагою,
Інституту міжнародних відносин