Місія поета – очищення душ людських

10.04.2011
У Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ) 10.04.11 відбулася творча зустріч особового складу з письменником-«афганцем» Ігорем Моісєєнком, першим лауреатом літературно-мистецької премії імені Богдана Хмельницького Міністерства оборони України, та презентація його книги «Сектор обстрілу – «Аісти» (Криниця, 2010).
Захід був приурочений до 31-ої річниці трагічної загибелі в Афганістані (30.03.1980) поета-Героя лейтенанта Олександра Стовби, якому Шевченківський лауреат Олексій Дмитренко присвятив книги «АИСТ» (1985, 1987) та «АІСТ: Сильніший від смерті» (Криниця, 2010).
Зустріч з провідною тезою «Слово і Дія. Герої нашого часу» вела Тетяна Майданович, письменниця, головний редактор видавництва «Криниця». Зі своїми спогадами та роздумами про війну 1979 – 1989 років в Афганістані, особистим ставленням до неї виступили Герой Радянського Союзу полковник у відставці Валерій Грінчак та член Ради ветеранів ВІКНУ й Спілки ветеранів Афганістану Голосіївського району м. Києва, викладач Військового інституту полковник запасу Віктор Данилейко. Співали пісні та читали вірші Ігоря Моісєєнка із презентованої книги восьмикласники ДМШ №33 та ліцеїсти Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.
На завершення заходу свої вірші читав Ігор Моісєєнко. Місія поета, – наголосив він, – це очищення душ людських. Набуваючи фахових знань, не забувайте й про свій духовний розвиток, – підкреслив почесний гість.

Начальник групи зв’язків із громадськістю Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Льовін