Міністр закордонних справ України прочитав лекцію в Інституті міжнародних відносин

18.03.2011
18 березня 2011 року Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тарса Шевченка відвідав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Шановними гостями Інституту в цей день стали ректор Національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський , а також близько 60-ти представників Посольств та міжнародних організацій, які разом зі студентами, викладачами та аспірантами Інституту мали можливість послухати лекцію міністра закордонних справ на тему: "Україна від пострадянської до європейської країни". На самому її початку Пан Грищенко висловив співчуття народу Японії, яку спіткало страшне стихійне лихо, а також озвучив позицію України в лівійському питанні. Далі у своїй лекції міністр проаналізував 20-річну історію незалежної України, пошук нею оптимальних шляхів життєздатності державного механізму, і значення тих перетворень і реформ, що їх на цьому шляху намагається швидко здійснювати нинішня влада. Чому швидко?" Ми застрягли у переході. Ми перестали бути радянськими і не стали європейськими. А зволікати немає коли. Реформи, що їх здійснює уряд, повинні впроваджуватися швидко. Бо надзвичайно швидко формується нова міжнародна реальність," - підкреслив міністр. Він наголосив, що в умовах цих нових світових реалій ми повинні бути присутні скрізь. В ході лекції керівник МЗС України охопив усі питання, що сьогодні є актуальними на світовій арені і окреслив основні вектори зовнішньої політики нашої держави, а також пріоритетні напрямки її розвитку на найближче майбутнє. Пан Міністр наголосив на зміцненні стосунків з давніми партнерами України і активному налагоджуванні співпраці з новими, а також на першочерговій важливості інтеграційних процесів:" Євроінтеграція для нас не майданчик для піару. Це вибір України."

Виступ Міністра викликав неабиякий інтерес залу,і одразу по завершенні лекції біля мікрофонів вишикувалася довга черга студентів, які бажали поставити йому запитання. Власне запитання були досить цікавими, а деякі навіть гострими, що викликало щире задоволення пана Грищенка. Дискусія між студентами та міністром була жвавою, велася на професійному рівні, і виявила гарні знання студентів-міжнародників у зовнішньополітичних питаннях. На завершення пан міністр подякував аудиторії за цікаву зустіч, пообіцяв обов"язково прийти і поспілкуватися ще і закликав студентів наполегливо вчитися, аби потім успішно продовжити роботу за фахом, який вони обрали, в тому числі і в МЗС, для успішного і ефективного розвитку зовнішньої політики нашої держави. Директор Інституту міжнародних відносин Валерій Копійка вручив пану міністру пам"ятну медаль Інституту.