Конституціоналізм в Україні та в Польщі

13.03.2011

10 березня у залі засідань Вченої ради Київського національно університету імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл „Розвиток конституціоналізму в Україні та Польщі”.
Огранізаторами заходу виступили Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Вища школа права та адміністрації в Перемишлі (Республіка Польща).
Відкрив засідання із привітальним словом від імені ректора Леоніда Васильовича Губерського проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров. Після чого виступив із привітанням професор Єжи Послушний - ректор Вищої школи права і адміністрації в Перемишлі.
В роботі круглого столу також взяли участь наступні учасники: Веслав Скшидло - Університет імені Марії Кюрі-Складовської у Любліні, ректор цього Університету в 1972-1981 рр. та довголітній (понад 30 років) завідувач кафедрою конституційного права Університет ім.Марії Кюрі-Складовської у Любліні; проф. Анджей Шмит – завідувач кафедрою конституційного права Гданського університету; проф. Іван Гриценко – декан юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка; проф. Микола Козюбра, (Національний університет «Києво-Могилянська Академія», Київський національний університет імені Тараса Шевченка); проф. Збігнєв Вітковський – завідувач кафедрою конституційного права Університету Міколая Коперніка в Торуні; проф. Анатолій Колодій (завідувач кафедрою конституційного права Національної академія внутрішніх справ, м.Київ); проф. Зігмунд Нєвєдомський - завідувач кафедрою господарського права Головної торгівельної школи у Варшаві (SGH), суддя Вищого адміністративного суду; проф. Михайло Костицький (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, суддя Конституційного Суду України у відставці); проф.; д-р Кшиштоф Екхартд - проректор Вищої школи права і адміністрації в Перемишлі, професор кафедри конституційного права Вищої школи права і адміністрації в Перемишлі; проф.Володимир Горбатенко (заступник директора Інституту держави і права ім. В.М. Корецького); проф. Віктор Шишкін (суддя Конституційного Суду України); проф. Петро Стецюк (суддя Конституційного Суду України); д-р Юрій Ключковський (народний депутат України); д-р Павло Жебрівський (народний депутат України); проф. Віктор Колісник (кафедра конституційного права Національного університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого», м. Харків, член Науково-експертної з підготовки Конституційної асамблеї; проф. Микола Якимчук (перший проректор Національної академії прокуратури України); проф. Олег Марцеляк (кафедра конституційного права Харківського національного університету внутрішніх справ); д-р Олексій Кресін (Інститут держави і права ім. В.М. Корецького); Ігор Коліушко (Голова Центру політико-правових реформ, м.Київ).
Також в роботі взяли участь викладачі кафедри конституційного права та кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Після виступів та обговорення проблем розвитку конституціоналізму було презентовано книгу Петра Стецюка „Перша Конституція Польщі: спроба правового аналізу” (Львів:”Астролябія”, 2010).

асистент кафедри конституційного права
юридичного факультету