Вперше в українському ВНЗ

29.01.2011
28січня в нашому університеті відбулася презентація унікального комп»ютера з архітектурою zSeries, що знаходиться на вершині розвитку ІТ-технологій і називається мейнфреймом. У світі мейнфрейми були і залишаються основою забезпечення надійності, безпеки і цілісності інформаційних систем. Саме на мейнфреймах у світі обробляються 70% всіх важливих бізнес-даних.
До появи в університеті цього обладнання причетні українська компанія «Інформаційні технології і традиції» і данська компанія Evrika Solution A/S. При цьому весь процес від постачання і до впровадження був благодійним. Презентували проект для преси і зацікавлених фахівців перший проектор університету Олег Закусило, начальник ІОЦ Юрій Бойко та Президент компанії Evrika Solutsons A/S Самір Халілович. Вони й розповіли присутнім про принципи функціонування комплексу, сфери його використання та відповіли на запитання журналістів. У подальших планах – створення лабораторії (центру компетенції) по архітектурі zSeries на базі ІОЦ КНУ та впровадження в навчальний процес ряду спецкурсів з архітектури мейнфреймів (на профільних факультетах).