Українсько-Італійський семінар

05.11.2010
4 листопада 2010 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка університету спільно з Інститутом міжнародного права Національної наукової ради Італії проведено міжнародний семінар «Міжнародне співробітництво та управління природними ресурсами для сталого розвитку».
В роботі семінару і з ґрунтовними доповідями виступили: професор Інституту міжнародного права Національної наукової ради Італії Джанфранко Тамбуреллі; менеджер проекту “EUROPARC (Федерація національних та природних парків Європи, Німеччина) Діана Галларпп; заступник начальника Державної служби заповідної справи Мінприроди України, кандидат хімічних наук, Іваненко І.Б.; директор науково-дослідного центру енергоефективності та природних ресурсів Інституту держави та права імені В.М. Корецького НАН України, кандидат географічних наук, доцент Олещенко В.І.; координатор Дунайсько-Карпатської програми WWF в Україні, завідувач лабораторії Державного природознавчого музею Національної академії наук України (Львів), кандидат біологічних наук Проць Б.Г.; старший науковий співробітник Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (Одеса), кандидат економічних наук, Рубель О.Є.; доцент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Міжнародного гуманітарного університету (Одеса) Степанова К.В. та інші.
В міжнародному семінарі активну участь брали викладачі, наукові співробітники, докторанти, аспіранти та студенти Інституту біології, географічного, геологічного, економічного, юридичного факультетів та факультету кібернетики.
Під час семінару обговорювалися актуальні проблеми сталого розвитку, досвід реалізації міжнародних проектів, проблеми правового забезпечення, безпеки природно-заповідного фонду України (Карпати, Дунай) як складової всесвітньої екологічної мережі, задачі та механізми Кіотського протоколу, системні проблеми стандартизації та класифікації територій, розвитку туризму та збереження біорізноманіття, інформаційні технології для захисту навколишнього середовища та критичної інфраструктури, проблеми розвитку еколого-економічної освіти, напрямки співробітництва Київського національного університету імені Тараса Шевченка з питань сталого розвитку з організаціями учасниками, підготовки спільних проектів в Україні так і міжнародних грантів в рамках програм Європейського союзу.

Заславський В.А., д.т.н., професор,
начальник Управління міжнародного