ВІКНУ святкує 77-му річницю з Дня свого заснування

13.10.2010

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ) 16 жовтня 2010 року святкує 77-му річницю з дня свого заснування.
Серед святкових заходів передбачаються: урочистий мітинг особового складу, покладання квітів до меморіальної дошки першому начальнику Військового інституту генерал-лейтенанту Жукову Сергію Анатолійовичу, урочисте засідання особового складу та святковий концерт художньої самодіяльності ВІКНУ.
Для участі у заході запрошені представники Міністерства оборони України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації.
Військовий інститут пройшов славетний шлях від військової кафедри, яку в 1933 році очолив комбриг Борисенко Л.І. до сучасного міжвідомчого, багатопрофільного, інтегрованого військового навчального підрозділу вищого навчального закладу, що здійснює підготовку фахівців з повною вищою освітою для Збройних Сил України та інших військових формувань. У різні часи цей навчальний заклад очолювали полковник П.А.Папушин, генерал-майори І.М.Вахрамєєв, П.І.Морозов, А.І.Лосєв, генерал-лейтенант С.А.Жуков.
У 1991 році із здобуттям Україною незалежності військова кафедра перетворюється на відділення військової підготовки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яке підпорядковується ректору та Міністерству оборони України і здійснює підготовку офіцерів запасу з числа студентів. 18 січня 1992 року весь офіцерський склад Відділення військової підготовки приймає Військову присягу на вірність народу України.
У 1993 році починається підготовка кадрових офіцерів для Збройних Сил України та інших силових відомств.
21 січня 1998 року Постановою Кабінету Міністрів України № 64 відділення військової підготовки реорганізується у Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який сьогодні готує фахівців з 11 спеціальностей: міжнародна інформація, міжнародні відносини, фінанси, переклад, правознавство, психологія, політологія, радіоелектронні пристрої та комплекси, картографія, геоінформаційні системи і технології, журналістика. Крім того, Військовий інститут проводить підготовку магістрів економіки та права, ад‘юнктів з 10 наукових спеціальностей.
Базову фундаментальну підготовку майбутні офіцери проходять в інститутах і на факультетах університету, науково-педагогічний склад якого налічує: академіків, членів-кореспондентів Національної академії наук України – 46, професорів, докторів наук – 509, доцентів, кандидатів наук – 1213.
Військово-спеціальну підготовку курсанти, студенти та офіцери-слухачі проходять на 15 кафедрах у складі 4 факультетів Військового інституту з науковим потенціалом: докторів наук, професорів – 24, кандидатів наук, доцентів – 89.
Міжвузівські зв’язки інституту розвиваються в рамках угод Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Міністерства оборони України із вузами-партнерами США, Франції, Великобританії, Німеччини, Греції, Іспанії, Китаю, Єгипту, Ірану, Туреччини. Курсанти Військового інституту беруть активну участь у заходах програми «Партнерство заради миру».
За роки незалежності України підготовлено 2567 офіцерів тактичного та 460 оперативно-тактичного рівня. З них 79 нагороджені золотою медаллю, 245 отримали дипломи з відзнакою.
У 2010 році отримали дипломи за освітньо-кваліфікаційними рівнями «СПЕЦІАЛІСТ» – 122 випускника, «МАГІСТР» – 25 випускників.
Заходи відбудуться 15 – 16.10.10 о 15.00 та 9.00 відповідно.
Всі журналісти, які бажають ознайомитися з проведенням зазначених заходів, запрошуються до Військового інституту за адресою: м.Київ, пр-т Академіка Глушкова, 2, корпус 8, (від станції метро Либідська, маршрутне таксі №38 до зупинки Військовий інститут.)
Акредитація журналістів за тел. (067) 5067097 та (095) 1999482.
Начальник групи зв’язків із громадськістю Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Льовін.