Матвєєвські цивілістичні читання

17.09.2010

16 вересня 2010 року на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми цивільного, сімейного та міжнародного приватного права (Матвєєвські цивілістичні читання)», організована кафедрою цивільного права.
В рамках конференції виступили 15 докторів юридичних наук – провідних цивілістів України, Росії, Білорусі та Казахстану. Серед іноземних гостей наукового заходу, зокрема, були такі видатні вчені правники сучасності, як д.ю.н., професор, завідувач кафедри цивільного права Московського державного університету імені М. В. Ломоносова Є.О. Суханов, д.ю.н., професор, заступник голови Вищого арбітражного суду Російської Федерації В.В. Вітрянський, д.ю.н., професор, Голова Вищого господарського суду Республіки Бєларусь В.С. Камєнков, докторант НДІ приватного права Казахського гуманітарно-юридичного університету А. Амангельди та інші.
На конференції були представлені практично всі школи цивілістичної науки України: Київська, Харківська, Одеська, Львівська, Івано-Франківська в особі, зокрема, професорів О.В. Дзери, В.І. Борисової, В.В. Луця, Я.М. Шевченко, А.С. Довгерта, Т.В. Боднар, В.І. Кисіля, О.В. Кохановської, І.М. Кучеренко, Р.О. Стефанчука, Р.Б. Шишки та багатьох інших провідних цивілістів.
Пленарне засідання відбувалося під керівництвом д.ю.н., професора, академіка НАПрН України Н.С. Кузнєцової та д.ю.н., професора, члена-кореспондента НАПрН України, завідувача кафедри цивільного права КНУ імені Тараса Шевченка Р.А. Майданика.
До участі в обговоренні теоретичних і практичних проблем, які ставилися у виступах доповідачів, подали свої заявки понад 80 учасників. Взяти участь у роботі конференції виявили бажання, крім вчених, також судді, адвокати, посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування та інші представники юридичної професії. Крім зареєстрованих учасників, за оцінками оргкомітету, в роботі конференції взяли участь близько 100 осіб – гостей наукового заходу, адже конференція проводилась у режимі, відкритому для вільного відвідування. .
На пленарному засіданні конференції проф. Н.С. Кузнєцова представила численній науковій аудиторії черговий випуск збірки наукових праць «Альманах цивілістики», підготовлений колективом авторів на чолі з проф. Р.А. Майдаником. Крім того, було презентовано документальний фільм про кафедру цивільного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. На конференції працювала виставка наукових праць, виданих членами кафедри цивільного права за весь період від заснування кафедри до сьогодення.
Доповідачі підняли найактуальніші та найгостріші проблеми сучасної науки приватного права з питань речового, зобов’язального, сімейного та міжнародного приватного права, а також з питань регулювання особистих немайнових відносин та відносин інтелектуальної власності. Обговорювались також наукові проблеми загальної частини цивільного права та питання розвитку доктрини приватного права.
За підсумками активних наукових дискусій учасники конференції схвалили заключні висновки та рекомендації щодо предметної проблематики цього наукового заходу. Статті, виступи та тези доповідей учасників планується опублікувати у збірнику матеріалів конференції.