«Аграрна реформа П.А. Столипіна 1906-1911 рр.: міфи і реалії української історії»

17.09.2010

17 - 18 вересня кафедра історії Росії Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з Міжнародною благодійною організацією «Демократичний фундамент» за підтримки Посольства Російської Федерації проводять Міжнародну наукову конференцію «Аграрна реформа П.А. Столипіна 1906-1911 рр: міфи і реалії української історії», що є частиною щорічного Міжнародного духовного науково-практичного форуму «П.А. Столипін та сучасність», а також ювілейних заходів, присвячених 150-річчю від дня народження видатного російського реформатора ХХ століття.
Організатори конференції зосереджуються на наступних питаннях:
• Аграрні перетворення в Російській імперії на початку ХХ ст. у вітчизняній та зарубіжній історіографіях.
• Селянське питання у І та ІІ Державних думах і «столипінський бонапартизм».
• Аграрні реформи П.А. Столипіна у суспільно-політичній думці Росії початку ХХ ст.
• Селянська община: міф ліберального індивідуалізму проти консервативного колективізму.
• Проведення і наслідки аграрних реформ в окремих регіонах України.
• Механізм і значення переселенської політики для економічного розвитку України початку ХХ ст.
Матеріали конференції будуть надруковані окремою збіркою.