Досвід оборонної галузі Французької Республіки

22.05.2010
Відповідно до рішення тимчасово виконуючого обов’язки Міністра оборони України від 15.01.10 представники Київської асоціації військових аташе (КАВА) проводять лекції для змінного та постійного складу Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ) з питань євроатлантичної інтеграції, умов реформування збройних сил, цивільного демократичного контролю над збройними силами тощо.
22 травня була проведена лекція щодо процесів розвитку галузі оборони Французької Республіки полковником Франсісом Сішовскі, французьким радником при Міністерстві оборони України та Генеральному штабі Збройних Сил України з оборонного планування збройних сил та їх переходу на контрактну основу.
Під час лекції полковник Франсіс Сішовскі зробив короткий огляд Білої книги про оборону та національну безпеку Французької Республіки, виданої в 2008 році, висвітлив головні положення закону-програми розвитку Збройних сил Французької Республіки у 2009-2014 роках, розповів про нову організаційну структуру Збройних сил Французької Республіки та їх завдання, нову організаційну структуру забезпечення Збройних сил Французької Республіки, відповів на численні запитання аудиторії.
На завершення лекції відбувся концерт французьких народних пісень у виконанні Леона Симона, фольклориста, відомого виконавця французьких пісень а також солістки військового оркестру ВІКНУ Оксани Нечепуренко.
Зазначений захід пройшов у теплій, дружній обстановці, викликав у присутніх щиру зацікавленість, сприяв поглибленню співпраці між збройними силами держав, ознайомленню з досвідом реформування Збройних сил та галузі оборони Французької Республіки та культурному обміну між країнами.

Начальник групи зв’язків із громадськістю Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Льовін