Президент РФ Дмитро Медведєв – гість університету

18.05.2010
18 травня, у другий день свого офіційного візиту в Україну Президент РФ Дмитро Медведєв відвідав наш університет. На зустрічі зі студентами і викладачами він з приємністю розповів, що років з 20 тому він, тоді молодий кандидат юридичних наук з Ленінграду, був делегований до нашого університету з доповіддю на конференцію і страшенно хвилювався, але враження залишилися на все життя. Тому, йому особливо приємно повернутися сюди вдруге вже у статусі офіційного гостя. Дмитро Медведєв наголосив на тому, що він також радий і довгоочікуваному візиту в Україну. Документи підписані з українською стороною Президент РФ назвав корисними і зауважив, що настав час вивести двосторонні відносини між нашими державами на нормальні конструктивні рейки. І, як йому здається, він відчуває синхронність у цих намірів з керівництвом України. Дмитро Медведєв запросив студентів до безпосереднього спілкування і відповів на цілу низку запитань, поставлених ними. А студентів цікавило, що було втрачено у відносинах між Україною і Росією за роки вимушеної паузи. На що почули відповідь: динаміку часу - головний фактор розвитку. Питання стосувалися усіх аспектів життя , освітянських проблем, зокрема, ставлення до Болонського процесу, пролонгація термінів перебування Чорноморського флоту в Севастополі, газові питання, перспективи взаємного визнання дипломів, реформування судової системи, співробітництво у гуманітарній сфері і, навіть, що читає у вільний час Президент Росії. Дмитро Медведєв задовольнив всі запити молоді і відвів їм часу навіть трохи більше, ніж це дозволяв йому робочий графік візиту. Ректор університету академік Леонід Губерський подякував Президентові Росії за можливість зустрічі з університетською громадою і за чудове спілкування, таке корисне і незабутнє для тих, хто здобуває вищу освіту і думає про майбутнє.