Видатний сходознавець з Ягеллонського університету в Єгипетському центрі

29.04.2010
29 квітня в Єгипетському центрі арабської мови та культури відбулася зустріч з паном Анджеєм Заборским – професором Ягеллонського університету в Кракові, Республіка Польща. Пан Заборскі є головним редактором журналу «Folia Orientalia» (видавництва Польської Академії Наук), редактором «Енциклопедії арабської мови та лінгвістики», чотири томи якої були надруковані англійською мовою в Нідерландах. Один екземпляр цього без перебільшення унікального видання завдяки старанням пана Заборскі тепер став доступний і для наших студентів-арабістів. Це був перший візит пана професора до Київського університету. Зустріч мала ознайомчий характер. Студенти мали можливість поспілкуватися з паном Заборским, довідатися про досвід польських арабістів, серед яких є вчені світового рівня, та про напрямки викладання арабістики в чотирьох польських університетах. Пан професор з дружиною, що є філологом-романістом, високо оцінили рівень зацікавленості студентів польською арабістикою, методикою викладання арабської мови та літератури в польських університетах, та висловили надію на подальшу плідну співпрацю. Зав. кафедри Близького Сходу Маленька Т.Ф. та директор Єгипетського центру Хоміцька О.Г. вручили пану Заборскому видання праць А.Кримського та інші праці українських орієнталістів, а також довідкові видання про Київський університет. Викладачі Субх М.А. та Кочержинський Ю.Ю подарували високому гостю екземпляр першого українсько-арабського словника. Переклад з польської виконувала студентка 5 курсу Наталія Журавська. Сподіваємося, що візит пана Заборского стане першим кроком до українсько-польського співробітництва в галузі орієнталістики та методики викладання арабської мови.