Конкурс "Схід-Схід: партнерство без кордонів"

12.02.2004
Міжнародний фонд “Відродження”
Схід-Схід: партнерство без кордонів

Мета конкурсу — обмін досвідом представників громадськості двох або більше країн (України і країн Східної Європи і пострадянського простору) для побудови і зміцнення складових відкритого, демократичного суспільства, а також сприяння європейській інтеграції України.

Програма підтримує проекти, що передбачають міжнародний обмін досвідом у вирішенні важливих для суспільства проблем, сприяють соціальним новаціям та активізації громадськості. Проекти потрібно планувати разом із зарубіжними партнерами у вигляді довготривалої співпраці й виконувати як на території України, так і в країні партнера у форматі семінару, тренінгу, конференції тощо.

Крім України, до партнерської мережі програми входять такі країни: Азербайджан, Албанія, Білорусія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Грузія, Естонія, Індонезія, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Монголія, Польща, Росія, Румунія, Сербія і Чорногорія, Словаччина, Словенія, Таджикистан, Туреччина, Угорщина, Узбекистан, Хорватія, Чехія.

При виконанні на території партнера проекту, підтриманого Мережевою програмою “Схід-Схід”, дорожні витрати українським учасникам сплачує програма “Схід-Схід” МФВ.

Учасники конкурсу: організації, діяльність яких відповідає місії МФВ й котрі ініціюють:
обмін досвідом і кращими практиками, вивчення моделей та уроків розвитку;
пошук новаційних рішень проблем;
порівняльний аналіз тенденцій у соціальному, економічному й політичному розвиткові;
пошук альтернативних підходів до подолання стереотипів й упереджень;
акції на зміцнення коаліцій/альянсів з метою підвищення впливовості громадської політики і громадського діалогу;
експертизу, новації і захист прав, що спонукають до позитивних змін у суспільстві.

Пріоритети програми (перелік не обмежено):
реформування державної політики у різних сферах;
створення ефективних моделей соціально-економічного розвитку України;
запровадження європейських стандартів в українське суспільство;
розвиток регіонів і місцевого самоврядування;
подолання нерівності доступу до інформації й підвищення ролі ЗМІ;
громадська освіта і спонукання молоді до активної громадської діяльності;
привертання уваги до вирішення проблем вразливих і марґінальних верств суспільства;
пошук ефективних шляхів вирішення міжетнічних, ґендерних й екологічних проблем;
розвиток освіти.

Критерії оцінки проектів:
відповідність пріоритетним напрямкам програми та її принципам;
відповідність місії МФВ — розвиткові відкритого, демократичного суспільства в Україні;
чіткий план реалізації проекту і програма проведення заходу;
умотивованість вибору учасників;
конкретність очікуваних результатів;
обов‘язкова наявність додаткових джерел фінансування проекту;
досвід організації в проведенні міжнародних заходів з відповідної тематики.

Не підтримуються проекти, що передбачають:
світові конгреси і конференції;
вузькоспеціалізовані або наукові конференції;
зустрічі представників мережі організацій;
індивідуальні дослідницькі проекти;
мистецькі заходи;
окремі переклади і видавничу діяльність;
інституційну підтримку і розвиток інфраструктур;
комерційну, фінансову або прибуткову діяльність.

Конкурс триває впродовж року. Програма “Схід-Схід” має відкритий бюджет.
Проекти подаються до 15 числа кожного місяця (крім серпня) мінімум за 10 тижнів до початку їх реалізації. При цьому потрібно враховувати розклад роботи Міжнародного фонду “Відродження”: прийом відвідувачів з понеділка по п‘ятницю, з 09:00 до 18:00. Четвер присвячено аналітичній і внутрішній організаційній роботі Фонду. Серпень — час відпусток.

МФВ офіційно підтверджує факт отримання проектів листом, котрий надсилає аплікантам упродовж 7 днів із моменту отримання кореспонденції.

Про результати розгляду проектів аплікантів повідомлять письмово після рішення Експертної Ради МФВ і Дирекції Програми в Інституті Відкритого Суспільства (Будапешт).

Зверніть увагу:
для участі у конкурсі слід заповнити аплікаційну форму особливого зразка українською та англійською мовами;
проект потрібно подати у двох примірниках українською мовою та в одному примірнику англійською в друкованому вигляді (з печаткою організації та підписом організатора проекту) та в електронній версії обома мовами;
подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються;
остаточне рішення щодо проекту перегляду не підлягає;
причини відмови у підтримці проекту не повідомляються;
МФВ не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і фізичним особам.

Проекти надсилати поштою або приносити за адресою:
Відділ управління проектами,
Щорічний конкурс програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів”,
Міжнародний фонд “Відродження”
Бехтерєвський провулок, 13-а
04053, м. Київ.

Аплікаційну форму та додаткову інформацію можна отримати:
на веб-сторінці МФВ: http://www.irf.kiev.ua
в інформаційних партнерів МФВ у регіонах — організацій-учасників "Мережі партнерства" (див. Розділ “Регіональні Партнери”).
в офісі МФВ за адресою: Київ, Бехтерєвський провулок, 13-а

Контактні особи:
Тетяна Кухаренко, менеджерка програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів”
Ел. пошта: kukharenko@irf.kiev.ua
Олеся Бондар, асистентка програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів”
Ел.пошта: east-east@irf.kiev.ua
тел: (044) 461 9500, факс: (044) 216 0166