Вища освіта України: нові виклики

29.11.2009
26-28 листопада 2009 року у м. Київ відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». Метою заходу була презентація та аналіз суперечливих та критичних думок щодо входження України в європейський освітній простір та перспектив розвитку національної вищої школи.
Організатори конференції: Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України, Відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, факультет психології КНУ імені Тараса Шевченка, Інститут вищої освіти АПН України, Міжнародна експертна агенція «Консалтінг і тренінг», журнал «Психологія сьогодні», журнал «Вища освіта України».
Чому Болонський процес не буде завершено у 2010 році? Як триває реформація систем вищої освіти в європейських країнах та які конструктивні результати реформ маємо в Україні? Які основні проблеми постають на шляху запровадження стандартів європейського освітнього простору?

На ці та інші питання шукали відповідь учасники конференції: представники Міністерства освіти та науки України, ректори, декани та викладачі ВНЗ різних форм власності, представники Академії педагогічних наук України, науковці та представники громадських організацій, що опікуються проблемами вищої освіти, з України, Росії, Білорусі, Польщі, Швеції, Мексики.

Напрями роботи конференції були такими:
1. Болонський процес і перспективи розвитку вищої освіти в Україні, Європі та світі
2. Управління якістю освіти: досвід та інновації
3. Моніторинг якості освіти: засоби та технології
4. Новітні засоби навчання: проблеми впровадження та стандартизації
5. Сучасний освітній менеджмент: економічні, організаційні та психологічні засоби реалізації в Україні, Європі та світі
6. Психологічні, педагогічні та організаційні умови запровадження європейських стандартів вищої освіти в Україні

У рамках конференції відбулася презентація 6-томного видання „Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору: моніторинг якості освіти”.
27-28 листопада відбувся традиційний тренінг-марафон „Навчання-Якість-Моніторинг” (більше 50 майстер-класів, work-shops, тренерських майстерень та демонстраційних занять). Упродовж марафону на учасників чекали:
• Освітні тренінги (коучинг, активні методи навчання, моніторинг якості, моніторинг ефективності впливу, освітній менеджмент, управління закладами освіти, ефективна освітня політика, європейський освітній стандарт, професійні тренінги та ін.)
• Бізнес-тренінги (технології продажів, ефективний PR, психологія реклами, мистецтво презентації, внутрішня та зовнішня комунікація, ефективний імідж, бенчмаркінг, технологізація продукту, організаційні конфлікти, стрес-менеджмент та ін.)
• Громадські тренінги (розробка стратегічних планів, розробка проектів, проектний менеджмент, ефективна комунікація, міжсекторальна взаємодія, тренінги лідерства, корпораційне лідерство, гендерна взаємодія, та ін.)
• Психологічні тренінги (особистісне зростання, гештальт-терапія, когнітивно-біхевіоральна терапія, арт-терапія, процесуальна терапія, позитивна психологія, системно-феноменологічний підхід Берта Хеллінгера, психодрама, символдрама, ігро-терапія, сімейна психотерапія та ін.)
Детальна інформація:
електронна адреса: ivklimenko@ukr.net
моб. тел.: (067) 90-80-100
роб. тел.: (044) 239-32-33
Контактна особа: заступник декана факультету психології з інформаційно-видавничих питань
Клименко Ірина Вадимівна

Прес-Центр