З Європи в Європу – книга про взаємини

19.10.2009
«Німецько-українська співпраця: будівництво мостів з Європи в Європу протягом 1989-го-2000 рр.: університетський, гуманітарний, публіцистичний та людський виміри» – так називається книга професора соціології німецького Університету Констанц Ергарда Роя Віна. В ній простежується початок і розвиток творчих та наукових взаємин між німецьким та українськими університетами, ініційовані та роширені на практиці подвижницькими зусиллями автора книги та його колегами, зокрема, віце-канцлером і фінансовим директором Університету Констанц Гельмутом Генгстлером. Зокрема, з нашим університетом тісні стосунки беруть початок 3-го жовтня 1992-го року, коли були підписано Угоду про співпрацю та партнерство. З цього часу і почалися плідні обміни науковцями і студентами університетів, до яких за 17 років співпраці долучилося близько 200 наших студентів і аспірантів та кілька десятків викладачів. Презентація книги в українському перекладі, здійсненому перекладачами кафедри німецької мови та співробітниками центру міжнародних зв’язків КНЕУ ім. Вадима Гетьмана та аспірантами-германістами Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка під загальною редакцією М. М. Гавриша відбулася в нашому університеті 13-го жовтня і була присвячена 175-річчю від дня його заснування. На презентації книгу представив її автор – професор Е. Р. Рой, який у ці передсвяткові дні був гостем нашого університету.