ЛЮДИНА - СВІТ - КУЛЬТУРА. Актуальні проблеми філософських, політологічних та релігієзнавчих досліджень

15.12.2003
ФІЛОСОФСЬКИЙ ФАКУЛЬТЕТ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ПРОВОДИТЬ 20-22 КВІТНЯ 2004 РОКУ МІЖНАРОДНУ НАУКОВУ КОНФЕРЕНЦІЮ

ЛЮДИНА - СВІТ - КУЛЬТУРА. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФІЛОСОФСЬКИХ, ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ТА РЕЛІГІЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

(ДО 60-РІЧЧЯ ВІДНОВЛЕННЯ ФІЛОСОФСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ В СТРУКТУРІ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА)

20.04 (ранок) - Урочисте відкриття Міжнародної наукової конференції "Людина-Світ-Культура. Актуальні проблеми філософських, політологічних та релігієзнавчих досліджень" (пленарне засідання в актовій залі Головного навчального корпусу).
(вечір) - Секційні засідання Міжнародної наукової конференції "Людина - Світ - Культура".

21.04 (ранок) - Круглий стіл "Філософська думка в Університеті св. Володимира - КІНО - КДУ - Київському національному університеті імені Тараса Шевченка: історія та сучасність".
(вечір)- Секційні засідання Міжнародної наукової конференції "Людина - Світ - Культура" та "Круглі столи".

22.04 (ранок)- Закриття конференції. Підведення підсумків Конкурсу студентських робіт "Філософ: покликання чи професія". Підведення підсумків Конкурсу студентських робіт "Політика: наука і мистецтво". Підведення підсумків Конкурсу наукових робіт молодих учених, студентів та аспірантів "Філософський факультет: минуле, сьогодення, майбутнє".

(вечір) - Урочисті збори з нагоди ювілею факультету (актова зала Головного навчального корпусу). Святковий концерт до "Дня філософського факультету".

Секційні засідання Міжнародної наукової конференції
Людина - Світ - Культура.

Актуальні проблеми філософських політологічних та релігієзнавчих досліджень.

 Секція 1. Історія світової філософії.
 Підсекція 1. Проблеми історії класичної філософії.
 Підсекція 2. Проблеми сучасної світової філософії.
 Секція 2. Українська філософія: історія та сучасність.
 Секція 3. Теоретична філософія.
 Секція 4. Логіка.
 Секція 5. Методологічна культура за доби постнекласичної науки.
 Секція 6. Естетика: історія та сучасність.
 Секція 7. Етика в сучасних соціокультурних трансформаціях.
 Секція 8. Філософська антропологія та практична філософія.
 Секція 9. Актуальні проблеми філософії культури та культурології.
 Секція 10. Релігієзнавство в структурі філософського і гуманітарного знання.
 Підсекція 1. Філософія релігії.
 Підсекція 2. Соціологія релігії.
 Підсекція 3. Психологія релігії.
 Підсекція 4. Історія релігій.
 Підсекція 5. Релігієзнавство та теологія.
 Секція 11. Політична думка: історія та сучасність.
 Підсекція 1. Історія зарубіжних політичних учень.
 Підсекція 2. Історія політичної думки України.
 Секція 12. Теорія політики.
 Секція 13. Практична політологія: теоретичні та прикладні аспекти.

"Круглі столи" в рамках Міжнародної наукової конференції
Людина - Світ - Культура.

Актуальні проблеми філософських, політологічних та релігієзнавчих досліджень.

 1) Філософська думка в Університеті св. Володимира - КІНО - КДУ - Київському національному університеті імені Тараса Шевченка: історія та сучасність.
 2) Глобалізація та цивілізаційні виклики в сучасному світі.
 3) Релігієзнавство та теологія: проблеми побудови науки та освіти.
 4) Філософія освіти для ХХІ століття.
 5) Політична реформа в Україні: стан та перспективи.

Планується видання тез учасників конференції. Запрошуємо до участі студентів, аспірантів, докторантів, викладачів, науковців. Тези (обсяг до 2 стор. формату А4, кегль 10, шрифт Times New Roman, міжрядковий інтервал - одинарний, прізвище, ініціали та назва - українською та англійською мовами) прохання подавати в електронному вигляді (або електронною поштою) з одним роздрукованим примірником та заявкою до 28 лютого 2004 р. Оргкомітет залишає за собою право відбору матеріалів для друку.

Просимо заявки про участь (Прізвище, Ім'я, По батькові, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи і посада /для студентів та аспірантів - спеціальність, курс, факультет, ВНЗ/, назва виступу та секції /"круглого столу"/, контактна адреса, телефон, ел.пошта), якщо не подавались тези виступу, надсилати до 15 квітня 2004 року в оргкомітет конференції за адресою: 01033, м. Київ, вул.Володимирська, 60, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кім.320-а, заступнику декана філософського факультету з наукової роботи доц. Бугрову Володимиру Анатолійовичу.

Телефон для довідок (044)239-32-81.
E-mail bugrov@univ.kiev.ua