26.11.2007
Під такою назвою відбулась II Міжнародна науково-практична конференція в Київському національному університеті Імені Тараса Шевченка 22-25 листопада 2007 року.

Відкрила конференцію Ірина Маноха, декан факультету психології Київського університету, з вітальним словом виступив Олександр Задорожній проректор з науково-педагогічної роботи КНУ імені Тараса Шевченка.

II Міжнародна науково-практична конференція “Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору” - спільна ініціатива Академії педагогічних наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту вищої освіти АПН України, Європейського університету, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Київського національного економічного університету, Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності.

Болонський процес і вища освіта України, очевидна необхідність євроінтеграційних процесів. І часто небезпідставні побоювання щодо перспектив втрати власної ідентичності у прагненні до європейського ринку освітніх послуг - ці наболілі для української вищої освіти та всього суспільства теми визначили тематичний спектр конференції. Мета заходу - презентація та поміркований синтез суперечливих, критичних і конструктивних думок щодо шляхів і механізмів ефективного запровадження стандартів європейського освітнього простору у практику освітньої справи України.

Конференція працювала за наступними напрямами:
- Болонський процес і вища освіта в Україні та Європі: проблеми й перспективи;
- Управління якістю освіти: вітчизняний та зарубіжний досвід;
- Моніторинг якості освіти: сучасні технології та підходи;
- Новітні засоби навчання: проблеми впровадження та стандартизації;
- Сучасний освітній менеджмент: економічні, організаційні та психологічні засоби реалізації в Україні та Європі.
Крім того, у рамках конференції відбулись три презентації:
- презентація інноваційних технологій у вищій освіті, розроблених і впроваджених ВНЗ у різних регіонах України;
- презентація 3-томного видання „Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору: моніторинг якості освіти”;
- презентація новітніх технологій навчання, запроваджених у Європейському університеті.

В одному колі прихильників і критиків Болонського процесу гостро обговорюватимуться реальні кроки щодо ефективного входження України до європейського освітнього простору. У роботі конференції взяло участь близько 200 фахівців з України, Росії, Польщі, Франції, Чехії.