Шевченківські дні в Київському університеті

13.03.2007
Київський національний університет імені Тараса Шевченка відсвяткував 193-річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Урочистості з цієї нагоди тривали три дні.

Дев’ятого березня 2007 року відбулось покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. В Інституті філології Київського національного університету 12 березня відбулась зустріч з лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка. Під час зустрічі ректор університету академік Віктор Скопенко, підкресливши той факт, що серед цьогорічних лауреатів є випускник Київського національного університету - Дмитро Стус, звернувся до студентів з закликом наполегливо працювати, щоб у майбутньому також стати лауреатами. Окрім Дмитра Стуса на зустрічі були присутні Роман Лубківський, голова Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, і Тарас Федюк, цьогорічний лауреат Шевченківської премії. Після виступу лауреатів Шевченківської премії відбувся святковий концерт за участю народної хорової капели “Дніпро”, вокально-хореографічного гурту “Шумка”, ансамблю народної музики “Роксоланія” Інституту філології.

Нагадаємо, що лауреатів Шевченківської премії-2007 – дев’ять. Серед них - художній керівник академічного камерного хору "Київ" Микола Гобдич - за мистецьку програму "Тисяча років української духовної музики"; поет Євстахій Лапський - за книги віршів "Себе: розшукую?!", "Обабіч: істини?!"; режисер, актор Михайло Мельник - за виставу "Гріх" Дніпропетровського українського театру одного актора "Крик"; художник Іван Остафійчук - за цикли художніх робіт "Моя Україна", "Подорож до Батурина", "Бойківська сага"; художник Борис Плаксій - за цикли живописних робіт "Агонія зла", "Творці незалежності"; літературознавець Дмитро Стус - за книгу "Василь Стус: життя як творчість"; богослов Раймонд Турконяк - за переклад Острозької біблії сучасною українською мовою; поет Тарас Федюк - за книгу віршів "Обличчя пустелі"; художник Андрій Чебикін - за цикл художніх робіт "Кримські мотиви", "Жіночі образи", "Зів'яле листя".

Відзначення 193-річниці від дня народження Кобзаря закінчилося проведенням 13 березня 2007 року в Інституті філології Всеукраїнської наукової конференції “Образ світу в творчості Т. Шевченка: бачення національного і загальнолюдського”. Відкрив конференцію директор Інституту філології професор Григорій Семенюк. Також на пленарному засіданні виступили Валерія Смілянська, доктор філол. наук, завідувач відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Володимир Погребенник, доктор філол. наук, професор, завідувач кафедри української літератури Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Володимир Житник, к. філол. наук, доцент кафедри загальної та слов’янських мов Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Юрій Ковалів, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, доктор філол. наук, професор кафедри новітньої історії української літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Олександр Астаф’єв, доктор філол. наук, професор кафедри теорії літератури та компаративістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Анна Гудима, магістрантка Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Після пленарного засідання робота конференції, в якій взяло участь близько 150 молодих вчених, науковців, продовжилась в 4 секціях: Літераттурознавство; Шевченко і слов’янські культури; Мовознавство; Шевченкіана італійською та іспанською мовами.