Азербайджанська поезія по-українськи

06.02.2007
Презентація перекладу “Антології азербайджанської поезії” у двох томах Миколи Мірошниченка відбулась в актовій залі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 31 січня 2007 року.

Презентували книгу в рамках ювілейного вечора присвяченого 60-річчю її перекладача та упорядника, відомого українського поета, перекладача-орієнталіста Миколи Мірошниченка. Дана подія стала свідченням високого рівня розвитку культурних взаємин між Україною і Азербайджаном.

Серед тих, хто прийшов привітали Миколу Мірошниченка з ювілеєм та виходом у світ “Антології азербайджанської поезії” були Надзвичайній та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Алієв Талят Мусеіб Оглу, Голова Ради з питань етнонацінальної політики при Президентові України Геннадій Удовенко, відомий український письменник Іван Драч, заступник директора Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філол. наук, професор Іван Бондаренко, кандидат іст. наук, тюрколог Ферхад Туранли, Ярослав Дашкевич, завідувач кафедри сходознавства Львівського національного університету імені Івана Франка.

За словами тюрколога Ферхада Туранли, презентація антології є віддзеркаленням історії розвитку стосунків між Україною та Азербайджаном. Також вона знакова з огляду на культурні взаємини між двома стародавніми народами.