На будинку Астрономічної обсерваторії КНУ буде встановлено Пам’ятний знак

30.08.2017

З вересня 2017 року виповнюється 80 років з дня трагічної загибелі колишнього співробітника університетської Астрономічної обсерваторії  Петра Кириловича Нечипоренка. Його життя на злеті наукових досягнень та планів обірвала підступна куля «Великого терору 1937-1938 рр.». Невідомим залишається навіть місце його поховання, але відома остання родинна адреса, з якої він не зі своєї волі пішов у Вічність. Вшановуючи його пам'ять і, водночас, на спомин про інших невинно убієнних у жорнах політичних репресій, Астрономічна обсерваторія та Астрономічний музей долучилися до міжнародного проекту «Камені спотикання»-«Остання адреса».

У день розстрілу П. К. Нечипоренка на будинку, в якому він мешкав буде встановлено Пам’ятний знак проекту.

Церемонія відбудеться 3 вересня о 12 годині за адресою Київ, вул. Обсерваторна, 3.

Крім того, Астрономічний музей підготував невеличку експозицію зі збережених та віднайдених матеріалів про Петра Кириловича та його діяльність.

Запрошуються всі небайдужі та ті, хто хоче більше дізнатися про конкретні долі жертв репресій 1937-1938 рр.

Знаки проекту «Остання адреса» вже встановлені в містах Білорусі, Вірменії, країнах Балтії та  колишнього соцтабору. Не так давно до проекту залучилась і Україна.