Ювілейний Світовий Конґрес Українців – в Університеті!

25.08.2017

Від 25 серпня 2017 року тривають урочисті заходи, присвячені 50-літньому ювілеєві Світового Конґресу Українців.

Частина організаційних і процедурних заходів насиченої програми, зокрема відкриття Річних загальних зборів, звітування Президента СКУ, мала місце в Головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Представники закордонної української спільноти, а тільки зареєстрованих делегатів було понад 110 осіб із 35 країн світу, розпочали роботу зі спільної молитви під проводом Патріарха Філарета та злагоджено виконали Державний гімн України. Загалом у роботі Річних загальних зборів СКУ взяли участь гості й делегати зі США, Канади, Румунії, Польщі, Чехії, Російської федерації та інших країн, які представляли поважні організації діаспори. Представники СКУ представили в Університеті нові видання українських діаспорних літераторів, журналістів та науковців.

Письмові привітання з ювілеєм організації членам проводу СКУ та всім учасникам річних Загальних зборів передали Президент України Петро Порошенко, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та представники українських освітян.

Президент СКУ Євген Чолій доповів про основні зрушення у співпраці міжнародної спільноти з сучасною Україною, поява яких стала можливою завдяки зусиллям представників СКУ.

На завершення Річних загальних зборів учасники ювілейного Світового Конґресу Українців сфотографувалися на тлі Університету й вирушили на чергові заходи в рамках Річних загальних зборів, які в Києві завершуватимуться 26 серпня відзначенням 50-ліття СКУ, а 30 серпня – спільними слуханнями у Верховній Раді України щодо подальшої співпраці українських можновладців та СКУ.

Щиро вітаємо шановних членів проводу Світового Конґресу Українців та всіх учасників Річних загальних зборів із поважним ювілеєм та зичимо подальшої плідної роботи задля розбудови європейської України!