Всеукраїнська біологічна школа в ННЦ «Інститут біології та медицини»

23.08.2017

15-22 серпня 2017 року за сприяння Міністерства освіти і науки України й завдяки підтримці благодійного фонду «Правий рубіж» у КНУ імені Тараса Шевченка пройшла VІІ літня Всеукраїнська біологічна школа для обдарованих учнів «Від теорії до практики – один крок».

Керівник школи – директорка ННЦ «Інститут біології та медицини» Людмила Остапченко, а координатор – заступник директора, голова журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, Наталія Скрипник. Співкоординаторами цього року виступили молоді викладачі: голова Ради молодих вчених Інституту, асистент кафедри біології рослин, Олександр Смірнов та асистентка кафедри мікробіології та імунології Марія Рудик.

Протягом тижня роботи школи 84 учасники зі всіх куточків країни, а це були учні 8-11 класів, занурювалися в глибини сучасної практичної біології й намагалися подолати вершини біології теоретичної. Беручи до уваги стрімкий розвиток сучасної біологічної науки й складність завдань, які ставить перед нею сьогодення, юні біологи мають пройти непростий шлях від шкільної парти – до наукової лабораторії, а від теорії – до реальної практики.

Досвідчений колектив високопрофесійних фахівців із різних біологічних напрямів у складі викладачів, аспірантів і магістрів нашого Інституту допоміг зробити біологам-початківцям їхні перші кроки. Заняття з учасниками школи проводили члени журі Всеукраїнських біологічних турнірів і олімпіад: Олеся Безсмертна, Яна Декар, Алевтина Драницина, Леонід Горобець, Володимир Горобчишин, Віталій Каліновський, Тарас Компанець, Юлія Письменна та Юлія Юмина. У роботі Школи взяли активну участь і студенти, зокрема, Діана Аврамець, Іван Блащак, Василь Великий, Владислав Голяр, Арсеній Гордейчик, Світлана Корж, Олександр Правда і Дмитро Шепілов тиждень пропрацювали кураторами учнівських груп.

Учасникам школи було запропоновано безліч інтенсивних практичних курсів, а також лекційний курс «Стратегії реалізації генетичної інформації у вірусів».

Для всіх учасників школа стала чудовою нагодою поспілкуватися із однолітками, захопленими біологією. Спільними зусиллями організаторів та учасників школи було створено неповторну атмосферу наукового свята, королевою якого, звісно, була Біологія.

Організатори переконані, що Біологічна школа сприяє професійній орієнтації школярів, дозволяє виявляти талановитих юних біологів, а відтак – позитивно впливає на формування нового покоління дослідників, яке свідомо обирає непростий шлях наукового служіння.

Заступник директора

ННЦ «Інститут біології та медицини»

Скрипник Наталія