Відкрито виставку картин Володимира Козара

18.01.2007
Відкриття виставки Володимира Козара “Реріхівськими шляхами Гімалайської Індії 2005-2006. Сіккім, Кулу, Лахул, Ладак”, присвяченої 60-річчю незалежності Республіки Індія, відбулось у галереї мистецтв головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка 17 січня 2007 року.

У відкритті виставки взяли участь Дебабрата Сага, Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Індія в Україні, Лесь Танюк, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, і, звичайно, сам художник Володимир Козар. Серед перших відвідувачів виставки народна артистка України Ніна Матвієнко.

Художник та громадський діяч В.Козар понад 20 років досліджує еволюційну, наукову, культурну та художню діяльність родини Реріхів. Він протягом 2005-2006 років здійснив декілька експедицій до Гімалайської Індії, а саме – до князівства Сіккім у Сідних Гімалаях, долини Кулу, Лахулу та Ладаку - у Західних. Художник пройшов шляхами Центральноазійської експедиції професора М.К.Реріха, котра пройходила тими ж регіонами майже 100 років тому, напередодні Другої світової війни. Експедиція мала величезне еволюційне значення як з точки зору вивчення давніх культурних центрів Центральної Азії та їх сучасного становища, відкриття культурної єдності та спільних коренів народів Євразії, так і з точки зору формування нових наукових напрямків дослідження Центральної Азії.

Варто зазначити, що виставка проводиться в межах довготривалого проекту «Від Карпат до Гімалаїв» міжнародної громадської організації Українське Реріхівське товариство, котрий підтримується Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності, а її співорганізаторами вступили МГО Українське Реріхівське товариство, Молодіжний центр культурно-естетичного виховання Київського національного університету імені Тараса Шевченка, індійський театр «Накшатра».