Фізична електроніка в КНУ: 80 років

25.05.2017

19 травня 2017 на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ в рамках відзначення Днів науки відбувся семінар “Фізична електроніка вКиївському національному університеті імені Тараса Шевченка: 80 років”, присвячений 80-ій річниці заснування кафедри фізичної електроніки і наукової школи фізичної електроніки. Фундатором і завідувачем кафедри(з 1937 по 1976 р.) був всесвітньовідомий український фізик, член-кор. Академії Наук УРСР, проф. Н. Д. Моргуліс.

У роботі семінару взяли участь студенти та науково-педагогічні працівники кафедри, запрошені гості з академічних установ м. Києва, випускники кафедри різних поколінь тощо.

Привітав учасників семінару академік НАНУ, проф. М. Г. Находкін. Він розповів про основні етапистановлення і розвитку кафедри та школи фізичної електроніки під керівництвом її засновника.

З науковими доповідями виступили:

• Перший віце-президент НАНУ, акад., проф. А. Г. Наумовець (випускник та запрошений для викладання професор кафедри);
  • Віце-президент НАНУ, акад., проф. А. Г.Загородній (запрошений для викладання професор кафедри).

Надалі голова семінару, декан факультету проф. І. О.Анісімов, надав слово для доповідей:

• Проф. В. Г. Вербицькому
  • Проф. О. А. Гончарову;
  • Проф. О. І. Єлізарову, випускникукафедри;
  • Проф. В. І. Засенку
  • Проф. Г. Ю. Рудько;
  • Проф. В. Я. Черняку, випускнику та діючому професору кафедри.

Тематика доповідей, що були заслухані на ювілейному семінарі, загалом характеризує ті наукові напрямки, над якими працює кафедра та її випускники.

На завершення із словами подяки присутнім за активну участь у роботі семінару звернувся завідувач кафедри фізичної електроніки проф.  А. М. Веклич.

В. Ф. Борецький